Oyunları Türkçe mi oynarsınız yoksa İngilizce mi?

Türkçe mi İngilizce mi?

• Türkçe

Oy: 40 62,5%
  • İngilizce

Oy: 32 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    64
Kaliteli bir çeviri varsa Türkçe oynarım. Kendi dilimde oyun oynamak beni mutlu ediyor. Ama Türkçe oynayamıyorsam sorun olmaz. Tercihim Türkçe oynamak. Ama online oyunlarda İngilizce oynuyorum.

Türkçe hiç oynamıyorum ama oyununa göre bazen İngilizce bazen Fransızca bazen (ender de olsa) İspanyolca tercih edebiliyorum. İspanyolca oynarken biraz sıkıntım olabiliyor, İngilizce ve Fransızca gibi aktif kullandığım bir dil olmadığı için yazı takip refleksimi biraz zorlayabiliyor.

Ben hikayeli oyunları Türkçe veya Türkçe yamayla oynarsam daha az anlıyorum olup biteni, sebebi altyazılar Türkçe diye sallamıyorum sanırım. Ama İngilizce olunca, tek bir kelimeyi bile kaçırmamak için tüm odağımı altyazılara veriyorum. :)

Türkçe seslendirmeli hikaye olarak sadece crysis oynadım onda da bayağı hoşuma gitmişti. Diğer oyunlara yapsalar onları da oynarım. Ama csgo tarzı online oyunlarda ingilizce kullanıyorum, türk olmayan takım arkadaşlarına konum bildirirken falan işime yarıyor.

Hikayeli oyunlarda Türkçe yaması veya Türkçe dil desteği varsa Türkçe oynuyorum, eğer ikisi de yoksa Türkçe yaması çıkana kadar oynamıyorum. Onun haricinde FPS tarzı oyunlar İngilizce.

Geri
Yukarı