Oyunum Steam'de Çıktı Fikirlerinize İhtiyacım Var

Neden İngilizce veya 1-2 TL değil diyen kişileri aldırma. Tabii ki İngilizce yapacaksın amaç burada dünyaya satmak. İlk oyunun için bence çok tatlı olmuş umarım devam edersin. Fiyatı da bence gayet uygun. He ama ben verdiğim paranın birazını çıkartmak için değil de bildirim ve kendimi geliştirme almak için istiyorum diyorsan oyunu 4-5 TL falan yaparsın çünkü steam yarısını alıyordu sanırım.

Fiyat eleştirileri bir nebze anlaşılır olsa da Witcher’ın 5 lira olduğu yerde bu oyuna 10 lira çok diyen tayfa ülkemizin en büyük sorununun mantık ve matematik olduğuna kanıt olabilir. Witcher’ı yapan adamların 8 milyar Euro bütçesi var, Avrupa’nın en büyüğü. Dünyanın en büyüklerinden. Adam satacağını satmış, kasasını doldurmuş, ekmeğini yemiş. Bu vakitten sonra isterse 1 kuruşa satar isterse bedava verir, en ufak zararı olmaz hatta yapacağı hype ile daha da çok kazanır.

Oyunu yapan arkadaşımız sadece Steam’de yayınlanması için 100 dolar ödedim diyor. Fiyata dolar kuruna bakılarak yorum yapılmalı. Kendisi fiyatı 2 liraya kadar da düşürmüş sağolsun. Muhtemelen zarar edecek ama buradaki insanların aksine derdinin para değil kendine bir şeyler katmak olduğunu düşündüğum için zararı sadece maddi olarak kalacak. Başarılar dilerim kendisine umarım daha da iyi yerlere gelir.

Merakımı mazur görün. Oyunlara başarım eklemek zor mudur? Değilse bu oyuna şöyle 1000+ başarım ekleyebilirseniz çok satar. Güzele benziyor. 🙂

Merakımı mazur görün. Oyunlara başarım eklemek zor mudur? Değilse bu oyuna şöyle 1000+ başarım ekleyebilirseniz çok satar. Güzele benziyor. 🙂
Çok mantıklı bir istek. O başarımlar, gerçekten öyle işe yarıyor ki insanı oyuna bağlama konusunda... Güncelleme gibi bir seçeneğiniz varsa kesinlikle öyle bir şey eklemenizi ben de öneririm.

Benzeri bağımsız oyunların fiyatlarından haberiniz yok sanırım. Bırakın duyar kasmayı, ortada 10 Lira vermeye değecek bir oyun yok. Hayatında Steam'in 10 Lira altı oyunlar sekmesine tıklamamış adam uzun uzun süslü cümleler ile duyar kasıyor. Oyun satın alırken amaç "adam bu oyunu yaparken şu kadar harcamış, biz de oyun ne olursa olsun fazla para verelim gideri karşılansın" demek midir?

Tebrik ederim, güzel başlangıç olur umarım sizin için. Devamını da getirirsiniz. Bazı yayıncılar oyun incelemeleri yapıyor. Onlara küçük bir bağış atıp kendi oyunumuzu incelemesini ve biraz bu girişiminizi desteklemesini isteyebilirsiniz. Kalabalık ortamlarda biraz reklam yapmanız iyi olabilir. Bunu bir düşünün derim. Yolunuz açık olsun. Satın alıp size de destek vereceğim.

Ortada 10₺ edecek bir ürün yok. Biz de hayır kurumu olmadığımıza göre neden hak ettiğinden fazla ücret verelim? Maliyeti varmış, e o zaman RDR2 de 900M $'a yapıldı, 200-300$'a satsın onlar da. L

Ayrıca diğer bağımsız geliştiriciler 100$ vermiyorlar mı çıkartırken? Bundan daha ucuza daha dolu, daha güzel, daha çok emek verilmiş oyunlar var. Onlar neden daha ucuza satıyor? Gereksiz duyar ve yalakalık yapmayın. Yaptığı ürünün maliyetini karşılayıp karşılayamamak yapımcının problemi. Bu oyunu bu fiyata satarsa da zarar etmesi gayet olası.

Yeni konular

Geri
Yukarı