Palit gamerock RTX 3090 vs MSI Suprim X RTX 3090

4xxx serisi demiş herhangi bir 4xxx modeli belirtmemiş.

Hocam yapmayın Allah aşkına. Fiyat denen bir şey var. 3090 2.el fiyatına hangi 4XXX serisi alınıyor? Şu anda 4XXX serisi almak ya da beklemek anlamsız. Çünkü fiyatlarını zaten performans farkı olarak cebinden ödüyorsun.

Örneğin 3080 Ti ile 4080 arasında 1.5X fark var ama parası da 1.5X.
Hangisi yeterliyse, fırsatı bulunca yapıştıracaksın.

Hocam yapmayın Allah aşkına. Fiyat denen bir şey var. 3090 2.el fiyatına hangi 4XXX serisi alınıyor? Şu anda 4XXX serisi almak ya da beklemek anlamsız. Çünkü fiyatlarını zaten performans farkı olarak cebinden ödüyorsun.

Örneğin 3080 Ti ile 4080 arasında 1.5X fark var ama parası da 1.5X.
Hangisi yeterliyse, fırsatı bulunca yapıştıracaksın.
Hocam 4080 ucuzlar diye düşünüyorum.

RTX 4080 kaçmış diye baktım 30k fiyat fırladı önüme oha. Neyse DLSS 3.0 zaten bayağı şüpheli duruyor NVIDIA'ya baksak "DLSS kapalı 1 FPS, DLSS 3.0 ile 100 FPS" reklamları gelecek yakında.

15k fiyata 3090 varsa direkt yapış güzel karttır.
İkinci elde 6-12 ay Mining'de kullanılmış kartlar genelde. Param Güvende ile almayı düşünüyorum.

RTX 4080 kaçmış diye baktım 30K fiyat fırladı önüme oha. Neyse DLSS 3.0 zaten bayağı şüpheli duruyor NVIDIA'ya baksak "DLSS kapalı 1 FPS, DLSS 3.0 ile 100 FPS" reklamları gelecek yakında.

15K fiyata 3090 varsa direkt yapış güzel karttır.

Hocam PC'yi geçen hafta topladım yaklaşık 15 tane oyun indirdim. Yalan yok AAA üst seviye oyunlarda DLSS var ama çoğu sürekli oynanacak oyunda DLSS yok ya da düzgün çalışmıyor. Bence ona çok takılmamak lazım. Bir de AMD tarafında DLSS'yi falan yok sayarsak daha uyguna daha güçlü kartlar var tabii tercih meselesi. Ben NVIDIA tercih ettim :)

Hocam 4080 ucuzlar diye düşünüyorum.

Yurt dışından ekran kartı alamıyoruz. Firmaların eline düştük. Ayıp olacak ama "dayayacaklar". İndirim falan unutalım biraz. Bak Intel 13. nesil karlılık oranı %35-%50 arası iken satılmayan Ryzen 7000 serisinde karlılık oranı %5-%10 arası seyrediyor. Tutulan ürünlere indirim gelmez. Zam gelir. 13700KF'yi çıktığı gibi aldım 8400 TL'ye geldi şu an 10K ve artabilir. Geçen hafta stok yok diye 14-15K'den listeleme yaptılar...

İkinci elde 6-12 ay Mining'de kullanılmış kartlar genelde. Param Güvende ile almayı düşünüyorum.
Hocam PC'yi geçen hafta topladım yaklaşık 15 tane oyun indirdim. Yalan yok AAA üst seviye oyunlarda DLSS var ama çoğu sürekli oynanacak oyunda DLSS yok ya da düzgün çalışmıyor. Bence ona çok takılmamak lazım. Bir de AMD tarafında DLSS'yi falan yok sayarsak daha uyguna daha güçlü kartlar var tabii tercih meselesi. Ben NVIDIA tercih ettim :)

Olsa da FSR 2.1 ve DLSS 2.4 güzel işler yapıyor NVIDIA sırf RT performansı ve DLSS 3.0 diye çuvalla para istiyor. Kartı %90 oyun için kullanacaksan 3080 Ti, 3090, 6900 XT vb. almak en temizi hiç olmadı 7900 XT falan geliyor.

RTX 4080 f/p olarak 4090'dan bile kötü, uzun süredir böyle gereksiz bir kart görmedim.

3080 Ti kullanıyorum. Warzone 2.0'da DLSS Kalite + Ultra ayarlar kullanıyorum. Hareketli iken etraf 720p görünüyor. Durduktan 0.5-1sn sonra netleşiyor. Oyun oynanmaz halde.

Oyunları G-Sync açık oynadığım için Max kaç FPS alır bilmiyorum ama DLSS ile 165 FPS sabit iken DLSS kapalı 110-120 FPS alıyor. Çok gerekli değil kör etti beni 2 günde :(

Olsa da FSR 2.1 ve DLSS 2.4 güzel işler yapıyor NVIDIA sırf RT performansı ve DLSS 3.0 diye çuvalla para istiyor. Kartı %90 oyun için kullanacaksan 3080 Ti, 3090, 6900 XT vb. almak en temizi hiç olmadı 7900 XT falan geliyor.

RTX 4080 F/P olarak 4090'dan bile kötü, uzun süredir böyle gereksiz bir kart görmedim.

Oyun oynamak ve orta düzey (elimden geldiği kadar artık) oyun yapımı için kullanacağım. Maksimum oynayacağım oyun RDR2 ve Rust. (2K çözünürlükte)

3080 Ti kullanıyorum. Warzone 2.0'da DLSS Kalite + Ultra ayarlar kullanıyorum. Hareketli iken etraf 720p görünüyor. Durduktan 0.5-1sn sonra netleşiyor. Oyun oynanmaz halde.

Oyunları G-Sync açık oynadığım için Max kaç FPS alır bilmiyorum ama DLSS ile 165 FPS sabit iken DLSS kapalı 110-120 FPS alıyor. Çok gerekli değil kör etti beni 2 günde :(
4K kullanmıyorsanız Warzone'da DLSS açmanızı önermem orada Fidefilix gibi bir şey var onu açıp keskinlik verin DLSS kapatın oyun ayarını düşürün gerekirse çok daha kaliteli görüntü oluyor ayrıca Render Resolution'u arttırın ben öyle oynuyorum.

Geri
Yukarı