Para verdiğim kişi parasını ödemedi

Hydrawarrior

Centipat
Daha fazla  
İyi günler. Ben çalıştığım yerde tanıştığım birisi vardı. Çocukları olan eşinden ayrı birisi ve ben bu kişiye para istediği için verdim. Ödeyeceğini söylemişti fakat birkaç gün geçti ne paramı geri alabildim ne de kendisine ulaşabildim. Ne yapabilirim?
Yaşadığı semti biliyorum. Dava açmayı düşünüyorum. Ama bilemiyorum.

Dava açarsan kaybeden sen olursun. %100 kesin kanıtın olmadığı sürece kaybedersin. Nasıl bir kanıt olur mesela, parayı elden değil Elektronik ortamdan göndermiş ve açıklamasına "borç para" yazmışsındır karşı tarafta bu parayı kabul etmiştir. Bunun gibi kanıtların yoksa uğraşma bile.

İyi günler. Ben çalıştığım yerde tanıştığım birisi vardı. Çocukları olan eşinden ayrı birisi ve ben bu kişiye para istediği için verdim. Ödeyeceğini söylemişti fakat birkaç gün geçti ne paramı geri alabildim ne de kendisine ulaşabildim. Ne yapabilirim?
Yaşadığı semti biliyorum. Dava açmayı düşünüyorum. Ama bilemiyorum.

Kanıt yoksa bunu yapabilirsin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kanıt yoksa bunu yapabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaç yaşında kim bilir çocuk bunu yapmayı öğrenmiş. Ben evde dirseğimi yalamaya çalışıyorum. Konuya gelirsek adam bin bir türlü bahane uydurabilir. Kanıt bulmanız lazım.

Dava açarsan kaybeden sen olursun. %100 kesin kanıtın olmadığı sürece kaybedersin. Nasıl bir kanıt olur mesela, parayı elden değil elektronik ortamdan göndermiş ve açıklamasına "borç para" yazmışsındır karşı tarafta bu parayı kabul etmiştir. Bunun gibi kanıtların yoksa uğraşma bile.

Atmadan önce ekran kaydı almıştım ses kaydetmemiş ama sayılırmı.

Yeni konular

Geri
Yukarı