Parçalı olamıyorum

egedu2

Hectopat
Arkadaşlar selam. 1-2 hafta önce 10 kg dumbell curl yapamıyorum demiştim. Artık yapıyorum :D.5-6 aydır yapıyorum bu sporu fakat olması gereken vücut değil. Yağ oranımın yüksek olduğunun farkındayım. Kas kütlesi vardır diye düşünüyorum aylardır düzenli beslenme spor sonrası vs. fakat bicepsim misal vasat göbeğim var nasıl gitmez anlamadım kardiyoyu da yapmaya çalıştım özellikle. Beni bir aydınlatın nasıl parçalı olurum belki de yağ oranımı düşürsem belirginleşir bir anda kaslarım.

Hocam yanlışsam arkadaşlar düzeltsin. Kasların gözükmesi için yağ oranının düşük olması lazım. Siz de yağ oranım yüksek demişsiniz. Yağ oranınızı düşürmeye çalışıp aynı şekilde spora devam ederseniz kaslarınız belli olur.

Arkadaşlar selam. 1-2 hafta önce 10 kg dumbell curl yapamıyorum demiştim. Artık yapıyorum :D.5-6 aydır yapıyorum bu sporu fakat olması gereken vücut değil. Yağ oranımın yüksek olduğunun farkındayım. Kas kütlesi vardır diye düşünüyorum aylardır düzenli beslenme spor sonrası vs. fakat bicepsim misal vasat göbeğim var nasıl gitmez anlamadım kardiyoyu da yapmaya çalıştım özellikle. Beni bir aydınlatın nasıl parçalı olurum belki de yağ oranımı düşürsem belirginleşir bir anda kaslarım.
Parçalı hemen olunmaz zaman alır. Bu spor zamanla olacak şey değil antrenman programını artır ve yoluna devam et.

Hocam yeterli kas kütleniz yoksa -ki yok gibi gözüküyor- yağ oranınız düşük olsa da istediğiniz parçalı vücuda ulaşamazsınız. İdmanlarınızda tükenişe gidin, 3 set 10 tekrar diye kendinizi kısıtlamayın. 3 set yaptınız ve yapabilecek gücünüz hala varsa gerekirse 6 set atın. Amacım eziklemek ya da küçük düşürmek değil ama 10 kg dumbbell curl yapmak fazla kas kütlesine sahip olduğunuz anlamına gelmez. Hayvan gibi çalışın, yeterli beslenin ve kalite bir şekilde uyuyun bu size yeter.

Yağ oranını düşürmeniz için kalori açığı vermekten başka bir yol yok. 5-6 aydır düzenli spor yapıyorsanız belirli bir kas kütlesi koymuşsunuzdur, definasyona girmeniz gerek.

Geri
Yukarı