Çözüldü Pardus kurulumdan sonra "Kernel Panic" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
Merhaba arkadaşlar. Pardus’u kurdum bu gün bilgisayarıma. Ancak boot ettikten sonra şöyle bir hatayla karşılaşmaya başladım.
Gösrselde de gördüğünüz gibi “Bios Error, Kernel Panic…” hatalar veriyor.
35011F6D-E7F8-4B60-AB87-69D26C7195F4.jpeg

Çözüm
Evet hocam herhangi bir ayarla oynamadım. Varsayılan ayarlar ile kurdum.

Baştan deneyin kurmayı. Manuel kurulum yaparsanız da şu şekilde 3 bölümlendirme yapın:

• / root bölümü. Yaklaşık 20 GB'ye yakın bir alan yeterli olacaktır.
  • Swap sisteminizi bilmiyorum. Normal raminizin yarısı kadar bir takas alanı oluşturun.
  • /home geri kalan alanı da Home yaparsınız.
"Unable to Mount root..." şeklinde devam eden kısım bize işletim sisteminin root klasörüne erişemediğini gösteriyor. Kurulum sırasında diski doğru yapılandırdığınızdan emin misiniz?

Merhaba arkadaşlar. Pardus’u kurdum bu gün bilgisayarıma. Ancak boot ettikten sonra şöyle bir hatayla karşılaşmaya başladım.
Gösrselde de gördüğünüz gibi “Bios Error, Kernel Panic…” hatalar veriyor.
Eki Görüntüle 1766501

Kernel root klasörü kaynaklı bir sorun ile karşılaşmış. GRUB kaynaklı bir sorn gibi durmuyor. İsterseniz bir daha deneyin kurmayı. Alternatif olarak Debian 12 Bookworm'un non-free yansısını kullanabilirsiniz.

"Unable to Mount root..." şeklinde devam eden kısım bize işletim sisteminin root klasörüne erişemediğini gösteriyor. Kurulum sırasında diski doğru yapılandırdığınızdan emin misiniz?

Benzer hata Pisi Linux’u kurduktan sonra da oluyordu ancak ben Pisi’de hata aldıktan sonra USB ile Live olarak çalıştırıp “Sistemi Onar” diyerek sorunu çözüyordum.
Pardus’da böyle bir seçenek göremedim.

Baştan deneyin kurmayı. Manuel kurulum yaparsanız da şu şekilde 3 bölümlendirme yapın:

• / root bölümü. Yaklaşık 20 GB'ye yakın bir alan yeterli olacaktır.
  • Swap sisteminizi bilmiyorum. Normal raminizin yarısı kadar bir takas alanı oluşturun.
  • /home geri kalan alanı da Home yaparsınız.

Çözüm

Geri
Yukarı