Pardus'ta oyun açılınca bilgisayar kilitleniyor

CVRTOON

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Uzun süre sonra bilgisayarıma Pardus kurmaya karar verdim. Hem ücretsiz, yerli ve milli bir şey olduğu ve Türkçe formuna sahip olduğu için. Pardus'u sorunsuz kullanırken Steam'ı indirdim. Oyunda kurdum. Fakat videodaki gibi Steam kasıyor! Kasması ile yetinmeyip sistemi donduruyor. Böylelikle sistemim kilitlenmiş oluyor. Steam'ı kendi sitesinden ve Pardus yazılım merkezinden indirdim. Ama nafile, çözüm olmadı. O yüzden buraya konu açmaya karar verdim. Zaten Pardus'u indirmemin tek sebebi Türkçe desteği olmasıydı.
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten Pardus'u indirmemin tek sebebi Türkçe desteği olmasıydı.
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diğer dağıtmlarında Türkçe desteği var bu arada.
2.olarak ekran kartı driverlarını kurdunuz mu?

Yanlış yazdım. Türkçe forumu olmasıydı. Ve kurduğumdan pek emin değilim. AMD ekran kartına sahibim.

Türkçe foruma gerek yok ki normal olarak burayada sorsanız yine de aynı cevabı alırdınız. Ve de AMD imiş kurmaya gerek yok zaten kurulu geliyordur yani başka bir dağıtım deneyin.

Türkçe foruma gerek yok ki normal olarak burayada sorsanız yine de aynı cevabı alırdınız. Ve de AMD imiş kurmaya gerek yok zaten kurulu geliyordur yani başka bir dağıtım deneyin.
Eğer açtığım konulara bakarsanız pek çok konuda ya yanıt gelmiyor ya da çözüm olmadığını görürsünüz. Pek iyi bir geçmişim yok Linux ile. Ayrıca çift ekran kullanıyorum ama gömülü olan ekran kırık harici ekranı kullanıyorum. Ondan olabilir mi?

Geri
Yukarı