Part-Time işte çalışılmalı mı?

İhtiyacınızı karşılarsınız belki.Ancak okul ücretiniz biraz olmaz gibi. Ve çok iyi bir ingilizceniz olmalı onlarla oranın vatandaşı gibi anlaşabilmeniz lazım.
İngilizcemin yaşıma göre harika olduğunu düşünüyorum ve şimdi kendimi Fransızcaya veriyorum.
Kanada soğuk ülke. Donarsın orada.
Geleceğin ülkesi diyorlar ama. Seçenek olarak başka nereye yerleşebilirim ki?

Tam zamanlı bir işin asgari maaşı bile Türkiye'de geçinmeye yetmiyor. Kaldı ki sen yarı zamanlı bir iş yaparak Kanada gibi bir ülkede yaşamak için para biriktirmek istiyorsun. Bunun yerine derslerine odaklanıp iyi bir yazılımcı olmak ve kendini bu alanda kanıtladıktan sonra Kanada'daki firmalara başvurmak daha mantıklı.
Veya yazılımcı olduktan sonra bir kaç sene burda çalışıp sonra Kanada'ya yerleşmeyi de deneyebilirsin.

Bursluluk sınavını kazandım ama o da yetmiyor.

Kanada'da okumak istemiyorum. Burada okuyup Kanada'da iyi bir yazılımcı olmak istiyorum.

Oradaki işleyiş sistemini bilmiyorum, ama büyük ihtimal yine burada bir şeyler başararak iyi bir yazılımcı olursun. İşte bu yüzden ekonomik sıkıntın olduğunu düşünürsek ülkemizde bir şeyler yapıp oradan Kanada hedeflerine kayabilirsin.

Avrupa'da okumanı tavsiye etmem , nedeni ise çok pahalı olmasıdır. Sana tavsiyem lisenin son 2 yılını açıktan oku universiteye çalış part-time çalış paranı biriktir. Üniversiteyi Türkiyede bitir daha sonrasında istediğin ülkeye gidebilirsin.

Avrupa'da okumanı tavsiye etmem , nedeni ise çok pahalı olmasıdır. Sana tavsiyem lisenin son 2 yılını açıktan oku universiteye çalış part-time çalış paranı biriktir. Üniversiteyi Türkiyede bitir daha sonrasında istediğin ülkeye gidebilirsin.
Bursluluk sınavını kazandım ama o da yetmiyor.

Kanada'da okumak istemiyorum. Burada okuyup Kanada'da iyi bir Yazılımcı olmak istiyorum.
Herkes yanlış anlamış.

Geri
Yukarı