Pasaport süresi dolmadan pasaport yenilenir mi?

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2023 yılına kadar geçerli pasaportum var. Şu an defter bedeli 180TL ve öğrenciyim. 23 Yaşıma 2024 yılında gireceğim. Benim de aklıma henüz zam gelmemişken Pasaport yenilemek geldi. Eğer şimdi pasaportumu yeniletirsem 2024'e kadar geçerli olur ve sadece 180TL ödemiş olurum. 2023 yılında süresi dolunca yapsam bu sefer daha pahalı bir fiyattan yapmam gerekecek diye düşünüyorum. Sizlerin tavsiyeleriniz neler?

Hocam bildiğim kadarıyla oluyor. Eski pasaportunuzu delip yenisini veriyorlar. Neden öğrencilik süreniz kadar çıkartmadınız? Ben öyle yaptım bu yıl bitti süresi. Bordo pasaport almak zorunda kaldım. 25'e kadar geçerliymiş ama ben artık öğrenci olmadığımdan mecburen bordo pasaport almalıymışım.

Hocam bildiğim kadarıyla oluyor. Eski pasaportunuzu delip yenisini veriyorlar. Neden öğrencilik süreniz kadar çıkartmadınız? Ben öyle yaptım bu yıl bitti süresi. Bordo pasaport almak zorunda kaldım. 25'e kadar geçerliymiş ama ben artık öğrenci olmadığımdan mecburen bordo pasaport almalıymışım.
Pasaportu çıkarttığımda 17 yaşında olduğum için 5 yıllık verdiler. Şimdi pasaport yeniletirsem 2026’a kadar mı geçerli olacak ?

Geri
Yukarı