Pavilion G6 HDD görmeme sorunu

kKerem

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Denemek için windowsun kurulu olduğu diskde yeni bi bölme açarak PisiLinuxu kurmuştum işime gelmedi Windows'ta disk yöneticisinden linuxun bulunduğu bölümü biçimlendirdim fakat yeniden başlat yaptığımda HDD'yi görmedi bende dosyalama sistemleri farklı diye kullandığım ana hddnin yedeklerini alıp diğer bilgisayardan tüm hddyi biçimlendirdim. Şimdi bilgisayar ne windows nede linuxun kurulum esnasında HDD'lerimin hiçbirini görmüyor. BIOS pilini çıkarıp taktım ana ayarlarına döner belki diye fakat çözüm olmadı. Kullandığım ana bilgisayarım dışında diğer bilgisayarlarda HDD'leri görüyor okuyor.

Pavilion g6-2003et. BIOS'ta IDE SATA ile ilgili bir yer yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum esnasında Shift + F10 ile diskpart açıp komutları girin sırasıyla:
Kod:
list disk
select disk *1
clean
create partition primary
format quick fs=ntfs
active
Ardından kurulumdaki disk ekranından Yenile deyin.

Not: * ile belirtilen kısıma diskinizin numararsını yazacaksınız. Bu numarayı diskin boyutundan anlamak mümkün.

Sorunu olan birine yazım imla kuralları sebebiyle mesaj yazma engeli vermek... Bravo yönetici. Tüm hddleri başka bir windows sisteminden tamamen silerek sorunu hallettim

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı