PC açık kaldıkça performans düşmesi

nestherrrr

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim:
Ryzen 5 7600
RX 6600
32 GB RAM
B650M anakart ve M.2 SSD bulunmakta. Sistem yeni.

Örnek olarak Forza 5 oyuna ilk girdiğimde 1 saat normal stabil 100 FPS civarı alıyorum fakat sonrasında 70 kere düşüyor, kafadan 30 FPS eriyor.
Bu esnada CPU sıcaklığım 70-75 derece, GPU sıcaklığım 60 derece ve GPU kullanım oranım 100.
Kağıt üzerinde problem de gözükmüyor, buna ne sebep olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikle buna da bakmıştım voltaj değerine tekrardan bakacağım fakat işlemci boost frekansından düşmüyor 5100 de stabil çalışıyordu keza ekran kartının kullanımında da bir eksiklik göremedim ama voltaj değerlerini de ektra atacağım
Aynı testi tekrar yapıp GPU ve CPU voltaj değerlerinin zamana göre değişimini atabilir misiniz.

Peki anakartın besleme sıcaklıkları nasıl?
40-50 derecelerde

Peki anakartın besleme sıcaklıkları nasıl?
testlerden sonra şunu fark ettim oyuna ilk girdiğimde ekran kartı kullanımım %99 sabit ful kullanıyor ama zaman geçtikçe 80 lere 90 lara düşmeye başlıyor ve böyle olunca da fps 70 lere düşüyor peki ekran kartı kullanımım neden düşüyor olabilir ?

EDİT---testlerden sonra şunu fark ettim oyuna ilk girdiğimde ekran kartı kullanımım %99 sabit ful kullanıyor ama zaman geçtikçe 80 lere 90 lara düşmeye başlıyor ve böyle olunca da fps 70 lere düşüyor peki ekran kartı kullanımım neden düşüyor olabilir ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı