PC açılırken fareyi görmüyor

Kanka güç seçenekleri sayfasında en altta ve alt bir sekmede USB gücünü askıya alma veya uyutma olması lazım, onu kapat.

Kanka güç seçenekleri sayfasında en altta ve alt bir sekmede USB gücünü askıya alma veya uyutma olması lazım, onu kapat.

Oldu teşekkürler ☺️

Hocam aynı sorun devam ediyor, ayarda bir değişiklik yok.

Dosya Ekleri

• technopatt.png
    technopatt.png
    20,7 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Kanka Steelseries'in sürücü yazılımına bir bak internetten. Başka bir seçenek USB 3.0 yerine USB 2.0 arka portları kullanmayı dene. Eğer bir şey bulamazsan BIOS ayarlarından "USB Options" sekmelerinin kurcalanması lazım.

Eğer USB 2.0 portlarında iken sorun çözülürse yine BIOS'tan USB 3.0 ayarlarının kurcalanması lazım. Anakartın ASUS'mu, yardımcı olabilirim belki? Bir de BIOS'tan önce USB sürücülerini indirmeyi dene.

Kanka SteelSeries'in sürücü yazılımına bir bak internetten. Başka bir seçenek USB 3.0 yerine USB 2.0 arka portları kullanmayı dene. Eğer bir şey bulamazsan BIOS ayarlarından "USB options" sekmelerinin kurcalanması lazım.

Eğer USB 2.0 portlarında iken sorun çözülürse yine BIOS'tan USB 3.0 ayarlarının kurcalanması lazım. Anakartın ASUS'mu, yardımcı olabilirim belki? Bir de BIOS'tan önce USB sürücülerini indirmeyi dene.

Baktım kanka sürücü yazılımı güncel, SteelSeries'de başlangıç uygulamalarında etkin, farklı bir USB portunda da aynısı oldu, evet anakartım ASUS.

Dosya Ekleri

• aygıt yöneticisi.png
    aygıt yöneticisi.png
    44,2 KB · Görüntüleme: 3
USB 3.0 yerine USB 2.0 arka portları kullanmayı dene. Eğer bir şey bulamazsan BIOS ayarlarından "USB PORT" sekmelerinin kurcalanması lazım.
Kanka dediğim gibi. Anakart arayüzünden diğer seçenekler sekmesinden USB ile ilgili ayarlara biraz müdahale et. ErP ayarı açıksa kapatmayı dene.

Son düzenleme:
Hocam sanırım sorun şu, PC'yi kapattığımda kasadan da düğmeye basıp kapatıyorum. Kasayı kapatmadığımda USB'yi çıkar tak yapmam gerekmiyor.
Kanka zaten kasanın gücünü kapatmana gerek yok. Halihazırda takılı kalmış cihazı algılamıyor kapattığın zaman (elektriksel bir şey olabilir). BIOS piline de bir bak eğer anakartın eskiyse veya uzun süre kullanılmadıysa bitmiş olabilir.

Kanka zaten kasanın gücünü kapatmana gerek yok. Halihazırda takılı kalmış cihazı algılamıyor kapattığın zaman (elektriksel bir şey olabilir). BIOS piline de bir bak eğer anakartın eskiyse veya uzun süre kullanılmadıysa bitmiş olabilir.

Hoparlörler RGB, ışıkları açık kalıyor kasadan kapatmadığımda o yüzden kapatıyordum kanka. Bir de akım korumalı çoklu prizim var ama ne olur ne olmaz diye kapatıyorum eski bir binadayım elektrik kesintisi ara ara oluyor. Anakart yeni 1 aylık.

Geri
Yukarı