Çözüldü PC Açılırken görüntü gelmeme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba konuyu uzun uzun kafam karışık olduğu için saçma bir şekilde yazmıştım ama video çekerek bunu size daha net bir şekilde anlatmaya çalıştım video bittikten sonra bilgisayarı açmam baya uzun sürdü 15 defa falan aç kapat yaptım ve bir mavi ekran aldım hata kodu ACPI BİOS ERROR bu hatayı daha önce hiç almıyordum bilgisayar açılıp görüntü gelmiyordu ama böyle bir hata hiç almıyordum format atmaya kalktığımda da böyle bir hata aldım bilgisayar açılırken de böyle bir hata alıyorum artık kalanını video da açıkladım umarım bir bilen yardımcı olan arkadaş çıkar teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Arkadaşlar cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim sanırım sorunumu çözdüm benim anakartın en son sürüm BIOS'unu 2 senedir kullanıyordum ondan hiç şüphelenmedim kullandığım sürüm 505 idi ben bunu 503 versiyona düşürdüm ve şu an sorunum çözüldü 4 5 defa açtım kapattım hiç sorun yaşamadım belki tesadüf de olabilir bilmiyorum ama şu anlık düzeldi gibi duruyor BIOS'un yeni versiyonunu 2 senedir kullanıyordum o yüzden hiç şüphelenmemiştim ama ondan mış sanırım bakalım zaman gösterecek bunu bilgisayarcıya götürmüştüm anakarttan demişti değişmesi lazım demişti iyi ki yaptırmadım.
Bios güncellemesi yap veya yaptır.Birde bana HDD veha SDD ne kullanıyorsan o sorunlu gibi geldi.En sağlıklı yöntem bilgisayarcıya götürmek çünkü ellerinde parça mevcut deneye deneye cözerler.

Bios güncellemesi yap veya yaptır.Birde bana HDD veha SDD ne kullanıyorsan o sorunlu gibi geldi.En sağlıklı yöntem bilgisayarcıya götürmek çünkü ellerinde parça mevcut deneye deneye cözerler.
Anladım hocam şuan biraz maddi sıkıntı yaşadığım için maalesef götüremiyorum UEFİ format attığım da görüntü gelmiyordu hiç ekrana normal format attım en son şimdi de ACPİ BİOS ERROR HATASI veriyor sürekli anlamadım birden bire ne oldu son dönemlerde bilgisayara çok fazla format attım bu harddiske çok zarar vermiş olabilirmi acaba bu arada SSD kullanıyorum sorunlu olup olmadığına bakabileceğim bir program falan yok mudur ki

Anladım hocam şuan biraz maddi sıkıntı yaşadığım için maalesef götüremiyorum UEFİ format attığım da görüntü gelmiyordu hiç ekrana normal format attım en son şimdi de ACPİ BİOS ERROR HATASI veriyor sürekli anlamadım birden bire ne oldu son dönemlerde bilgisayara çok fazla format attım bu harddiske çok zarar vermiş olabilirmi acaba bu arada SSD kullanıyorum sorunlu olup olmadığına bakabileceğim bir program falan yok mudur ki

Yükleme yaptığın işletim sistemi sağlam mı? Flash bellekten yüklüyorsan usb 3.0'a takıp yükleme 2.0'a takıp yükle.Bana hala SSD de sorun varmış gibi geliyor.SDD tarama programları hakkında bilgim yok.

Yükleme yaptığın işletim sistemi sağlam mı? Flash bellekten yüklüyorsan usb 3.0'a takıp yükleme 2.0'a takıp yükle.Bana hala SSD de sorun varmış gibi geliyor.SDD tarama programları hakkında bilgim yok.
Hocam akşam 6 dan beri suan dahil olmak üzere hala pc ile uğraşıyorum SSD yi testlere soktum sağlam farklı harddisk e Windows kurdum ilk başlar da hiç hata vermedi sorunsuz 4 5 kere kapattım açtım sonra gene ekran gelmemeye başladı biraz önce komple parcaladim makinayı herseyi soktum temizledim bütün kabloları çıkardım anakart dan baştan topladım SSD yi low level format yaptım ve şimdi Windows 10 temiz kurulum yapıyorum tekrar bittiğinde sonucu size bildirecem Teşekkürler ilginiz için

Yok hocam ne yaptıysam olmuyor artık kafam da 2 tane soru işareti var ya power den yada anakart dan ne yaptıysam olmuyor

Merhaba aklıma gelebilecek bir kaç yöntem yazacağım. Kesin çözüm diyemem fakat denemekte fayda var. Öncelikle sorununun neyden kaynaklandığını bulalım. Adımları tek tek uygulayıp test edip ikinci adıma sonra geçiniz.
1- Güvenli modda çalıştırmayı deneyin. Bunun için power tuşuna basıp F8 tuşuna sık aralıklarla basıp menüden Güvenli Mod'u seçin. Eğer bu şekilde sorunsuz açılıp kapanıyorsa diğer adımlara geçelim.
2- Ekran kartınıza ait tüm driverlarınızı kaldırın. Bilgisayarınızı normal bir şekilde başlatıp çalıştırmayı deneyin.
3- Hem HDD, hem de SSD kullanıyorsunuz sanırım. SSD'ye Windows7 kurmayı deneyin.
4- Görüntüyü anakarttan almaya çalışın.
Şu an meşgulum ve aklıma başka bir şey gelmedi bunları tek tek deneyip sonuçları yazar mısınız?

Arkadaşın dediği gibi bir bilgisayarcı en iyi çözüm olabilir. Durumun müsait değilse rica et bildiğime göre sorun tespit ücretsiz işlem yapılırsa ücret alınıyor. Yani sorununuz bu şekilde, bu sorunu böyle halledebiliriz bu kadar lira tutar gibisinden yine de bir sorun derim.

Merhaba aklıma gelebilecek bir kaç yöntem yazacağım. Kesin çözüm diyemem fakat denemekte fayda var. Öncelikle sorununun neyden kaynaklandığını bulalım. Adımları tek tek uygulayıp test edip ikinci adıma sonra geçiniz.
1- Güvenli modda çalıştırmayı deneyin. Bunun için power tuşuna basıp F8 tuşuna sık aralıklarla basıp menüden Güvenli Mod'u seçin. Eğer bu şekilde sorunsuz açılıp kapanıyorsa diğer adımlara geçelim.
2- Ekran kartınıza ait tüm driverlarınızı kaldırın. Bilgisayarınızı normal bir şekilde başlatıp çalıştırmayı deneyin.
3- Hem HDD, hem de SSD kullanıyorsunuz sanırım. SSD'ye Windows7 kurmayı deneyin.
4- Görüntüyü anakarttan almaya çalışın.
Şu an meşgulum ve aklıma başka bir şey gelmedi bunları tek tek deneyip sonuçları yazar mısınız?

Arkadaşın dediği gibi bir bilgisayarcı en iyi çözüm olabilir. Durumun müsait değilse rica et bildiğime göre sorun tespit ücretsiz işlem yapılırsa ücret alınıyor. Yani sorununuz bu şekilde, bu sorunu böyle halledebiliriz bu kadar lira tutar gibisinden yine de bir sorun derim.
Anladım hocam cevabınız için teşekkür ederim

Önemli değil, BIOS'u filan kurcaladınız mı hiç?
Hayır hocam hiç kurcalamadım kendi kendine oldu power i falan değiştirdim ramleri denedim harddiski değiştirdim ekran kartını çıkarıp denedim hiç bir şekilde olmadı anakart kalıyor geriye ona da ne oldu anlamadım bu arada birşeyi merak ediyorum oyunlarda gri ekran almama ve bir çok oyunda hata alıp crash almama sebep olur mu anakart onu çok merak ediyorum şayet öyleyse ben bir çok oyundan hata alıyorum

Hayır hocam hiç kurcalamadım kendi kendine oldu power i falan değiştirdim ramleri denedim harddiski değiştirdim ekran kartını çıkarıp denedim hiç bir şekilde olmadı anakart kalıyor geriye ona da ne oldu anlamadım bu arada birşeyi merak ediyorum oyunlarda gri ekran almama ve bir çok oyunda hata alıp crash almama sebep olur mu anakart onu çok merak ediyorum şayet öyleyse ben bir çok oyundan hata alıyorum
Onboard ile görüntü alabiliyormuydunuz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı