PC aniden donuyor ve hiçbir şeye tepki vermiyor

Dostum sorunu neydeymis nasıl çözdün.

Dostun sorununu çözebildin mi?
Arkadaşlar benim PC boşta kitliyor sistemde 5500 serisi ekran kartı var.
B450 serisi anakart var neden yapar yardımcı olsanız.
Merhaba hocam bende B450 asus TUF anakart ve rx 580 yani yine AMD serisi bir ekran kartı kullanıyorum benzer modeller zaten daha önce bu sorunu yapmıyordu en son ekran kartı sürümü ile bu sorun olusmaya basladı ve ansızın sizdede zaman belirsiz olarak bu kitlenme sorununu yapıyor degil mi?

Arkadaşım sen yine anlamadın. Psu ya kadar değiştirerek denedim. Marka ve modelle ilgili bir arıza değil karşılaştığım durum. Ben şahsen işlemcide bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum çünkü bir tek o değişmedi. Olur ya daha önce aynı hatayla karşılaşmış olan bir üstad vardır o da bizi aydınlatır. Ben arızanın hangi parça da olduğunu arıyorum. Arızanın marka model ve sistem bileşenleri ile ilgisi yok. Saplantılı olmayalım lütfen. Marka ve modelleri bilinçli olarak yazmıyorum insanları oraya kanalize etmemek için ve üstüne basarak söylüyorum işlemci hariç tüm parçaları değiştirerek denedim.

Arkadaşlar sorunlarınızı çözdünüz mü? Bende de boşta kitlenmeler ve mavi ekran hataları oluyor. Bazen PC'ye girerken oluyor. İşlemci ile mi alakalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de yük altında değilken ve yük altındayken 3 4 kere bilgisayarım dondu. Hiçbir şeye de tepki vermedi res atmak zorunda kaldım. Normal midir neden kaynaklanıyor olabilir? Sistem parçalarını vermeden anlamak çok zor biliyorum fakat amacım fikir sahibi olmak.

Benim de yük altında değilken ve yük altındayken 3 4 kere bilgisayarım dondu. Hiçbir şeye de tepki vermedi res atmak zorunda kaldım. Normal midir neden kaynaklanıyor olabilir? Sistem parçalarını vermeden anlamak çok zor biliyorum fakat amacım fikir sahibi olmak.
Aynisi hala oluyor bana,sanirim PSU ile alakali.Fakat test yaptigimda hicbir donanimda sorun cikmadi.

Aynisi hala oluyor bana, sanirim PSU ile alakali. Fakat test yaptığımda hiçbir donanimda sorun cikmadi.

2 3 yerde işlemciden kaynaklandığını gördüm ama benim de donanımda herhangi bir sorun çıkmadı. Bilgisayar çok fazla yorulunca falan takılıyor herhalde anlamadım ki :D . Eğer sorunun sebebini veya çözümünü bulursanız yazarsanız çok sevinirim.

2 3 yerde işlemciden kaynaklandığını gördüm ama benim de donanımda herhangi bir sorun çıkmadı. Bilgisayar çok fazla yorulunca falan takılıyor herhalde anlamadım ki :D . Eğer sorunun sebebini veya çözümünü bulursanız yazarsanız çok sevinirim.
2 sene olacak halen bulacagim,ben biraktim,umidi kestim.

Yeni konular

Geri
Yukarı