PC bazen açılmıyor

wakhomee

Femtopat
Bilgisayarımın anakartı bozulması sonucu aynı anakartı kapalı kutu olarak satın aldım. Satın aldığım günden beri açma tuşuna basınca klavye ışığı yanıyor ekrana görüntü gelmiyor, kasanın üzerindeki yeniden başlatma tuşuna bazen basınca acılıyor bazen birkaç kez basınca açılıyor. Bazen kapat aç yapınca açılıyor. Bazense 10-20 dakika uğraştırıyor açılması için. Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımın anakartı bozulması sonucu aynı anakartı kapalı kutu olarak satın aldım. Satın aldığım günden beri açma tuşuna basınca klavye ışığı yanıyor ekrana görüntü gelmiyor, kasanın üzerindeki yeniden başlatma tuşuna bazen basınca acılıyor bazen birkaç kez basınca açılıyor. Bazen kapat aç yapınca açılıyor. Bazense 10-20 dakika uğraştırıyor açılması için. Sorun ne olabilir?

Değişik ekran kartınızdan dolayıdır büyük ihtimalle ekrana görüntü gelmiyorsa kesinlikle ekran kartında problem.

Ekran kartı tam oturmuyordur hocam. Uzay montaj kurun sistemi. Eğer görüntü stabil olarak geliyorsa, ekran kartının yanındaki metali engellemeyecek şekilde kasada tekrar anakarta takmaya çalışın.

Eğer işlemcisinde dahili ekran kartı varsa anakartın girişine taksın kabloyu eğer dahili ekran kartı yoksa ekran kartını söküp öyle taksın.

Bilgisayarı ve monitörü fişten çekip açma tuşuna birkaç kez basın, monitörün de açma kapama tuşundan ışık çıkıyorsa fişten çektikten sonra oradaki ışığın sönmesini bekleyin. Sonra fişe takıp tekrar deneyin. Olmazsa (eğer yapabilirseniz) BIOS pilini çıkartıp 15-20 dakika, belki yarım saat bekleyin ve öyle deneyin.

Ramleri kontrol edin,evde silgi varsa ramleri çıkarıp sarı kısımlarını silgi ile silin.

Eskiden bu arıza vardı bende 2009 PC'si kullanırdım fakat bu sorun anakarttan kaynaklanıyordu seninkini bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı