PC Güvenlik Programı Önerisi

karayel34

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam. Ben foruma yeni üye oldum. Sizlerden destek ve yardımlarınızı bekliyorum. Benim virüs programları hakkında sizlere danışmak istediğim konular var.
Öncelikle, 1 ay öcne pc'me format attırdım. Ve Avast İnternet Security, 30 günlük deneme sürümünü kurdum. Şimdi 2 gün sonra deneme sürümüm sona erecek. Nette avast için lisans dosyası buldum ama işe yaramadı.

Sizce ne yapmam lazım? Avast deneme sürümü bittiğinde program normal free'ye mi dönecek? Yoksa programı kaldırmam mı lazım?
Ayrıca avira, avg iki programdan hangisini bana önerebilirsiniz.
Bilgisayarım özellikleri şöyle:
  • Ana kart:Gigabyte P43-ES3G
  • İşlemci:Intel(R) Core(TM)2Quad CPU Q9300 @ 2.50 ghz
  • 4 gb ram,32 bit Windows 7 Profesyonel
  • NVIDIA GeForce GTX 275

Son düzenleme:
Eğer ne olduğu belli belirsiz sitelere girip, linklere tıklayıp, crack için çeşit çeşit siteye girmiyorsan virüs programına çok fazla gerek yok. Windows 8.1'e geçersen Windows Defender senin için fazlasıyla yetecektir. Ama illaha da virüs programı olsun diyorsan Norton 360'ın ücretsiz sürümünü indirebilirsin.

Ben Windows 7 kullanıyorum. Windows 8'de format atma derdi yok sanırım, kendi içinde bir programla, bir sorun yaşadığınızda siz atıyorsunuz galiba.
Şuan için hangi programı kullanmam lazım? Bana önerebileceğiniz program hangisi? (yukarda ki yazdıklarım dahilinde)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Avast'ın süresi bitince kaldırmanız gerekecek. Avira ve Avg'ye gelince bir çok test sonuçlarına göre Avira, Avg'den daha iyi bir antivirüs programı. İkisi arasından Avira.
Ücretli bir antivirüs programı almayı düşünürseniz Kaspersky İnternet Security tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, 8.1.1'e geçip bilgisayarı güncel tutup, İnternette her gördüğünüz linke atlamazsanız kolay kolay virüs gelmez.

Norton 360'ı indirip kurabilirsiniz. Kaspersky'de olabilir. Fakat dediğim girdiğiniz sitelere, indirdiğiniz dosyalara dikkat ederseniz virüs programı kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Bilgisayarınız eskiyse ve yavaşsa, virüs programı bilgisayarınızı daha da yavaşlatabilir. Norton 360 veya Kaspersky'yi indirebilirsiniz.

Öncelikle Avast'ın süresi bitince kaldırmanız gerekecek. Avira ve Avg'ye gelince bir çok test sonuçlarına göre Avira, Avg'den daha iyi bir antivirüs programı. İkisi arasından Avira.
Ücretli bir antivirüs programı almayı düşünürseniz Kaspersky İnternet Security tavsiye ederim.

Öncelikle teşekkür ederim. Dediğiniz gibi, Avast programını kaldırırsam, sonrasında tekrar yükleyip, elimde ki lisans dosyasını eklersem olur mu? Ayrıca avast yerine, Avira free kursam yanına Comodo firewall yüklersem olur mu? Firewall olarak Windows güvenlik duvarı yeter mi? Yoksa sizin önerebileceğiniz bir güvenilk duvarı var mı?

Son düzenleme:
Avast'ı kaldırın yerine Avira veya 360 IS tercih edin. Firewall çok gerekli değildir. Özellikle Comodo'nun verdiği uyarılar canınızı sıkabilir. Avira+Windows Güvenlik Duvarı veya 360 IS+Windows Güvenlik Duvarı işinizi görecektir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı