PC güç tuşuna bastıktan sonra siyah ekranda kalıyor

Exploder

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, sistemim bugün kargo üzerinden geldi. Sinerji'den geçen hafta sipariş etmiştim, ekran kartını taktım sistemi çalıştırdıktan sonra monitör siyah ekranda kalıp no signal yazıyor. Ram ve bios pilini çıkartıp taktım ancak çözülmedi. Sorun ne ile ilgili olabilir ? Teknik destek ekibi statik elektrik birikmiş olabilir dedi ancak bundan kaynaklı olduğunu sanmıyorum.

Dipnot: Anakartım b450m-a II sistemi ilk çalıştırdığımda press F1 to complete setup yazdı ancak klavye girişi yapmamıştım ondan sonra siyah ekran oldu zaten. Ayrıca gpu fanları sistemi çalıştırdıktan 30 saniye sonra dönmeyi duruyor ancak ışık yanmaya devam ediyor.

Sistem şu an bu şekilde.

Dosya Ekleri

• IMG_20221201_154845.jpg
    IMG_20221201_154845.jpg
    155,8 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20221201_161933.jpg
    IMG_20221201_161933.jpg
    80,1 KB · Görüntüleme: 32
Merhaba, sistemim bugün kargo üzerinden geldi. Sinerji'den geçen hafta sipariş etmiştim, ekran kartını taktım sistemi çalıştırdıktan sonra monitör siyah ekranda kalıp no Signal yazıyor. RAM ve BIOS pilini çıkartıp taktım ancak çözülmedi. Sorun ne ile ilgili olabilir? Teknik destek ekibi statik elektrik birikmiş olabilir dedi ancak bundan kaynaklı olduğunu sanmıyorum.

Dipnot: Anakartım B450M-A II sistemi ilk çalıştırdığımda press F1 to Complete setup yazdı ancak klavye girişi yapmamıştım ondan sonra siyah ekran oldu zaten. Ayrıca GPU fanları sistemi çalıştırdıktan 30 saniye sonra dönmeyi duruyor ancak ışık yanmaya devam ediyor.

Sistem şu an bu şekilde.

Windows kurulu mu?

Anakart'ı çıkarmadım ancak ekran kartını en az 4 kere çıkartıp taktım farklı PCI Express kablosunu denedim ancak sonuç değişmedi. Donanımdan pek anlamadığım için pek parçaları çıkarmak istemiyorum.

Anakartı cıkartın sonra o giren yere üfleyin tozlanmış olabilir o yüzden oraya bir üfleyin sonra tekrar takın sorun düzelir gibime geliyor.

Bios ekranına 1 kereliğine ulaşabildim ancak tekrardan siyah ekran oldu. Bios sürümü ile alakalı olabilir mi ?

Dosya Ekleri

• IMG_20221201_183859.jpg
    IMG_20221201_183859.jpg
    76,8 KB · Görüntüleme: 17

Geri
Yukarı