PC Hocası Goat G4 sistem LoL ve Valorant'ta 200FPS anca alıyor

İşletim sistemi
Windows 11

isotomil

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bugün PC hocası goat V4 sistemini aldım. Sistemin içinde.
Zotac 4070 Super ekran kartı / i5 14400F işlemci / 16 GB DDR5 RAM / 1TB SSD var.
Sisteme 32.750TL verdim iyi hoş fiyat performans sistemde ben neden bu kadar güçlü ve pahalı sayılabilecek bir sistemle 360FPS alamıyorum... LoL için az önce şakasız 150FPS ortalama ile oynuyordum. Valorant için de taş çatlasın 280leri görüyor ama genel olarak 200 civarında seyr ediyor. Bu durum normal midir? Ekran kartım güncel, işlemcim de güncel. Aygıt Yöneticisi'nden kontrol ettim + NVIDIA uygulaması yüklü. Ben bu işi anlamadım birisi bana yardımcı olabilir mi? İade etmiş olduğum Ryzen 5600 + 4060 8 GB sistem ile bu sistem nasıl aynı performansı verebilir?

Hocam ben hikaye oyunları için alıyorum red dead witcher tarzı bu konuyu görünce korktum acaba 4070superin içinde 3060falan mı var😁
Valla bilmiyorum... Bugün Dying Light 2, GTA 5'de filan sistemi deniycem. Eğer 1080P'de internetteki ile aynı performansı alıyorsam yüksek ihtimalle işlemcim patetesdir. Eğer onlarda da FPS'im düşük gelirse o zaman sistemin kendisinde bir sıkıntı vardır, sıfırdan Windows 11 yerine windows 10 kurup biostur, driverdır filan ne yapabiliyorsam yapmayı deniycem.

Valla bilmiyorum... Bugün Dying Light 2, GTA 5'de filan sistemi deniycem. Eğer 1080P'de internetteki ile aynı performansı alıyorsam yüksek ihtimalle işlemcim patetesdir. Eğer onlarda da FPS'im düşük gelirse o zaman sistemin kendisinde bir sıkıntı vardır, sıfırdan Windows 11 yerine windows 10 kurup biostur, driverdır filan ne yapabiliyorsam yapmayı deniycem.
Msi afterburnerdan ekran kartının ne kadar güc kullandigina frekans hızına falan baktın mı belki onla alakalıdır

Msi afterburnerdan ekran kartının ne kadar güc kullandigina frekans hızına falan baktın mı belki onla alakalıdır
Hocam pek o kısımların tekniğine hakim değilim ama az önce Dying Light 2 de afterburner üzerinden FPS testi yaptım, RTX açık ultrada 90FPS min, 100FPS ortlama, 120 FPS'de maximun FPS alıyorum. Gittim baktım internetten değerlerine filan sanırım normal. Pc'de bir sorun yok gibi duruyor. Onun haricinde işlemci kullanımı ve sıcaklığı 70 derece + %70 seviyelerinde. Ekran kartı da yine aynı şekilde. Ama ben neden OBS'den kayıt alırken LOL'DE 150FPS oyun oynamak zorundayım ona gerçekten çok tilt oldum...

Hocam pek o kısımların tekniğine hakim değilim ama az önce Dying Light 2 de Afterburner üzerinden FPS testi yaptım, RTX açık ultrada 90FPS'min, 100FPS ortlama, 120 FPS'de maximun FPS alıyorum. Gittim baktım internetten değerlerine filan sanırım normal. PC'de bir sorun yok gibi duruyor. Onun haricinde işlemci kullanımı ve sıcaklığı 70 derece + %70 seviyelerinde. Ekran kartı da yine aynı şekilde. Ama ben neden OBS'den kayıt alırken LoL'de 150FPS oyun oynamak zorundayım ona gerçekten çok tilt oldum...

O Maalesef Intel kalitesi bende i5 9400F vardı eskiden Google açsam FPS bayağı düsüyordu

Hocam pek o kısımların tekniğine hakim değilim ama az önce Dying Light 2 de afterburner üzerinden FPS testi yaptım, RTX açık ultrada 90FPS min, 100FPS ortlama, 120 FPS'de maximun FPS alıyorum. Gittim baktım internetten değerlerine filan sanırım normal. Pc'de bir sorun yok gibi duruyor. Onun haricinde işlemci kullanımı ve sıcaklığı 70 derece + %70 seviyelerinde. Ekran kartı da yine aynı şekilde. Ama ben neden OBS'den kayıt alırken LOL'DE 150FPS oyun oynamak zorundayım ona gerçekten çok tilt oldum...
Stok soğutucu ile mi kullanıyorsun işlemci watt değeride önemli güc planında maksimuma çekersen işlemci baya gücleniyor

Sistemi satmayın hocam. Geforce uygulamasını indirin ekran kartı sürücülerini güncelleyin. Bios sürümünüzü güncelleyin. Kaldı ki bu sistem 1080p monitör yakışmaz. Darboğaz diyenler 1080p de hafif olur acayip bir darboğaz söz konusu değil bu işlemciyle.

Hem kasayı 32750 Tl ye almadınız mı neden 40 bine satıyorsunuz?

Hocam goat V4 sistemini biliyorum. Dediğiniz gibi Valorant'ta o FPS'lerde gezmesi biraz tuhaf. Bence sebebi tek kanal RAM olabilir. Çünkü o sistemde 8x2'lik 16 GB RAM yok tek kanal o sistemdeki RAM. Zaten tamer bey belirtmişti ileride bir 8'lik daha takviye yaparsanız daha iyi olur gibisinden.

Hocam o kadar fark ettiriyor mu tek kanal? Benim sistemim DDR4 ama tek kanal 16 GB RAM var. 3200MHz 22 CL'ydi 2933MHz 16 CL yaptım BIOS'tan.

O Maalesef Intel kalitesi bende i5 9400F vardı eskiden Google açsam FPS bayağı düsüyordu

Stok soğutucu ile mi kullanıyorsun işlemci watt değeride önemli güc planında maksimuma çekersen işlemci baya gücleniyor
Stok soğutucu ile kullanıyorum evet. Dediğinizi yapsam sorun yaşar mıyım?

Hocam o kadar fark ettiriyor mu tek kanal? Benim sistemim DDR4 ama tek kanal 16 GB RAM var. 3200MHz 22 CL'ydi 2933MHz 16 CL yaptım BIOS'tan.
DDR4 için evet ediyor diye biliyorum.

Sistemi satmayın hocam. Geforce uygulamasını indirin ekran kartı sürücülerini güncelleyin. Bios sürümünüzü güncelleyin. Kaldı ki bu sistem 1080p monitör yakışmaz. Darboğaz diyenler 1080p de hafif olur acayip bir darboğaz söz konusu değil bu işlemciyle.

Hem kasayı 32750 Tl ye almadınız mı neden 40 bine satıyorsunuz?
Geforce uygulaması üzerinden en son driverı yükledim.
1080P'yi 360HZ alabilmek adına aldım.
Darboğaz kısmı da baya var gibi gözüküyor, OBS ile kayıt alırken 120 gördüğüm oluyor fightlarda Lol için.
Bios kısmına hiç dokunmadım Vatan'ı aradığımda günceldir dediler, pek anlamıyorum böyle şeylerden ama içine bir giricem sanırım.
Kasayı kampanyalı aldım ucuza geldi ama şuanda almaya kalksan 43.000TL filan bunun muadilleri. Ben de 40.000TL'ye koydum, fırsatçı değilim ürünü al-sat yapmak için almadım ama nihayetinde işimi görmüyor gibi, değiştirmek lazım. Satarken de fiyatını genel piyasaya göre değilde aldığım paraya göre belirlemek de saçma olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı