PC hocası'nın sürdüğü gibi termal macun sürmek sıkıntı çıkartır mı?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sapphire RX 6650 XT 8Gb Gaming Nitro OC+ // i5 11400F (Stok fan) // Msı B560M Pro-E // Kıoxıa Excerıa G2 (1TB) // GF SERIES GF600 // Msı Vampiric 100R // Lenovo D24-20 // SteelSeries Prime // Xrades 80x30 MaousePad // Windows 11 Pro
RAM
HyperX Fury CL16 DDR4 3200MHz 16Gb
Ekran kartı
Sapphire RX6650XT 8Gb Nitro +
Anakart
B560M Pro-E
İşlemci
i5 11400f
Arkadaşlar selam. YouTube'da gezerken bu şekilde bir video ile karşılaştım video PC hocasına ait videoda bir aparat ile termal macun sürüyor ve petek görünümü kazandırıyordu. Sizce bu şekilde sürmek mantıklı mı? 2-3 ay sonra kule tipi soğutucu almayı düşünüyorum. Kule tipi soğutucuyu aldıktan sonra termal macunu değiştirmek istiyorum. Çok bir bilgim yok bilgisayar tamircilerine çok fazla güvenemiyorum, o yüzden kendim sürmek istiyorum. Teşekkürler.
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıkıntı olmaz. Ortaya küçük boy nohut büyüklüğünde bir damla at ve soğutucuyu bastır o bile iş yapar. Bu iş öyle kasılmaya ve çeşitli teknik üretmeye değmeyen bir olay.

Bu tarz şeylere gerek yok fındık tanesi büyüklüğünde sürmeniz yeterli olacaktır.

Teşekkürler soğutucuyu çıkartıp direk sürüp kule tipi soğutucuyu taksam çalışır mı bir küçük ricam daha var 1.000TL bütçe ile kule tipi soğutucu önerir misiniz tek şartım RGB.

Salla PC Hocası'nı bilmem neyi, şu videodaki gibi yapsan bile yeter.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu tarz şeylere gerek yok fındık tanesi büyüklüğünde sürmeniz yeterli olucaktır.
Dostum korkmana gerek yok, leblebi büyüklüğünde sık, soğutucuyu oturt.
Şimdi leblebi mi fındık mı?

Surulebilir ama bence hiç gerek yok. Macunun yarisi israf oldu zaten. Kendiniz nohut tanesi kadar sikip yayin (ya da hiç yaymayin, sogutucu baskisi ile yayilir) yeterli olur.

Teşekkürler bir küçük ricam daha var 1.000TL bütçe ile kule tipi soğutucu önerir misiniz tek şartım RGB.

Teşekkürler bir küçük ricam daha var 1.000TL bütçe ile kule tipi soğutucu önerir misiniz tek şartım RGB.

Yeni konular

Geri
Yukarı