PC için Android işletim sistemi önerisi

Daha fazla  
Merhaba. Daha önceleri Prime OS, Android X86, bliss OS kurdum. Prime OS Wi-Fi'a bağlanmadı. Android-X86 hem Wi-Fi'a bağlanmadı hem de touchpad çalışmadı. Bliss OS yükledim, her şey gayet güzel gidiyordu, touchpad çalışıyordu ve Wi-Fi'a da bağlanmıştım. Sonra bir anda uyku moduna girdi. Açtığım zaman ise touchpad çalışmıyordu. Adama akıllı sorunsuz kullanabileceğim, Play Store uygulamalarını yükleyebileceğim bir Android işletim sistemi var mıdır?

Laptop marka: İlife Zed Air Plus.
İşlemci: Celeron N4000.
RAM: 4 GB.
Ekran kartı: UHD Graphics 600.

Bildigim kadarıyla Google ChromeOS Flex de Play Store'den Android uygulamalar indirilemiyordu.
Ekran Alıntısı.PNG

Evet hocam flex play store desteklemiyormuş.

Remix OS ve Phoenix OS vardı fakat çalışmaları durdurulmuş.

Windows 10'nun güncel sürümü yavaş çalışıyor, eski sürümlerini de kuramıyordunuz. Linux'a Netflix, Disney+ desteği olmadığı için geçmiyorsunuz. Windows 10'nun LTSC sürümlerini denediniz mi? Bence NTLite programı ile kendiniz bir düzenleme yapın ya da güvenilir düzenlenmiş ISO dosyalarını deneyin. @OgnitorenKs nin yaptığı gibi.

Remix OS ve Phoenix OS vardı fakat çalışmaları durdurulmuş.

Windows 10'nun güncel sürümü yavaş çalışıyor, eski sürümlerini de kuramıyordunuz. Linux'a Netflix, Disney+ desteği olmadığı için geçmiyorsunuz. Windows 10'nun LTSC sürümlerini denediniz mi? Bence NTLite programı ile kendiniz bir düzenleme yapın ya da güvenilir düzenlenmiş ISO dosyalarını deneyin. @OgnitorenKs nin yaptığı gibi.

Hocam @OgnitorenKs in düzenlediği sistemi denedim. Çok bir fark olmadı. Zamanında da NTLite ile de kendim düzenledim yine de fark olmadı. LTSC sürümüne gelecek olursak, Laptopum 19h1 ve üzeri desteklediği için LTSC 2019'u kuramıyorum, LTSC 2021'de ise sistem kendini 30 dakikada bir yeniden başlatıyor. Çözüm yok mu? Var. Key satın alıp etkinleştirmek. Şuan para biriktiriyorum farklı bir şey için. Olmadı son çare Key alıp LTSC 2021 kullanmak. Ama onun da çok performanslı çalıştığı söylenemez fakat başka çare yok gibi.

Hocam @OgnitorenKs in düzenlediği sistemi denedim. Çok bir fark olmadı. Zamanında da NTLite ile de kendim düzenledim yine de fark olmadı. LTSC sürümüne gelecek olursak, Laptopum 19h1 ve üzeri desteklediği için LTSC 2019'u kuramıyorum, LTSC 2021'de ise sistem kendini 30 dakikada bir yeniden başlatıyor. Çözüm yok mu? Var. Key satın alıp etkinleştirmek. Şuan para biriktiriyorum farklı bir şey için. Olmadı son çare Key alıp LTSC 2021 kullanmak. Ama onun da çok performanslı çalıştığı söylenemez fakat başka çare yok gibi.
Windows 10 Enterprise LTSC 2021 işletim sisteminin etkinleştirilmediği takdirde kendisini yeniden başlattığını ilk kez okudum. Doğru ise Microsoft Windows saçma sapan bir politika uygulamaya başlamış. Bu arada üçüncü parti bir yazılıma gerek kalmadan Komut İstemi üzerinden etkinleştirme yapılabiliyor.

Dijital yayın platformlarının Linux'a uygulama desteği vermiyor olması saçma bir durum.

Windows 10 Lite isimli Windows Update'in bile silinmiş olduğu Windows 10 21H2 ISO dosyalarını Technopat Sosyal'de kullanan kişiler vardı.

Geri
Yukarı