PC için silikonsuz kulak içi kulaklık önerisi

Mert Göktuğ

Hectopat
4-5 yıldır kulak üstü kulaklık kullanıyorum daha rahat etmek açısından kulak içi kulaklığa geçmeyi düşünüyorum. Silikonlu kulak içi kulaklıklar uzun süre kullanımda baş ağrısı yapıyormuş o yüzden silikonlu almayı düşünmüyorum. PC için hangi kulaklığı almalıyım?

İyi bir kulak içi kulaklık alıp köpük kulaklık ucu alırsanız daha iyi olmaz mı? Silikonlunun olayı ses zaten baş ağrısı alışmayanlar için yapabilir. Siz bir kulakiçi deneyin sonra karar vermeniz daha doğru olur.

Uzun süre kullanımda her kulaklık baş ağrısı yapar kulak üstü olanlar kulağa baskı yapmadığı için daha az hissettirir. Kulak içi kulaklıklar ise kulağının yapısına göre silikonsuz yeri gelir silikonlu olandan fazla ağrı yapabilir. Kesin bir tanı koyamayız, nasıl rahat ediyorsa kulağın ona göre alman daha uygun olur.

PC ve android box'ta film izlemek için bir süre airpods 1. neslini kullanmıştım. İlk birkaç gün geçici olarak sızlama yapmıştı. Uzun süre kullanım için çok uygun. Kulakta olduğunu unutuyorsun. Silikonlu ve kulak üstü (bez pedli dahil) kullanamıyorum. Silikonlu basınç hissi rahatsız edici. Kulak üstü terleme yapıyor, sıkıntı veriyor. Ben de arayıştayım.

Geri
Yukarı