PC Ön Jak Panellerinin Çalışmaması

isabela

Kilopat
Merhaba Technopat kullanıcıları. Başlıkta da gördüğünüz gibi bilgisayarın ön jak paneline kulaklığı taktığımda çalışmazken arka panelde çalışıyor. Arka panel de kabloya göre uzak olduğu için rahat kullanamıyorum. Bir çözümünüz var mı?

Merhaba Technopat kullanıcıları. Başlıkta da gördüğünüz gibi bilgisayarın ön jak paneline kulaklığı taktığımda çalışmazken arka panelde çalışıyor. Arka panel de kabloya göre uzak olduğu için rahat kullanamıyorum. Bir çözümünüz var mı?

Kasanın kapağını açarak jak kısmından gelen kabloları kontrol et. O kablolar anakart'a bağlı olmalı.

Aşşağıdaki linkten verdiğim programı indirip anakart modelini bana söyle. Sana uygun ses driverini atayım sende yüklersin çözülür sorun. Olmazsa hayal gücünü kullanıp PC yi ters çevirebilirsin. :p :melek: :sinsi:

Link: Downloads | AIDA64

Kasanın ön jak portlarının anakart bağlantılarını kontrol edin.Arka jak çalışıyor çünkü doğrudan anakarta bağlı ön taraf için ayrı bir kablo uzatman gerekiyor.

H55M-E23 | MSI Global | Motherboard - The world leader in motherboard design buraya girip compatibility sekmesine tıkla ordan driveri ve yukarıdan windows sürümünü ve kaç bit olduğunu seç realtek high definition audio diye bir şey olucaktır. Onu indirmeyi dene.

O sürücü ses kartının sürücüsü. Arkadaş ön panelin çalışmadığını söylemiş. Büyük ihtimalle kablolar anakart'a bağlı değil. Sürücüyü güncellemesi sorunu çözmez ancak güncel olması daha iyi.

O sürücü ses kartının sürücüsü. Arkadaş ön panelin çalışmadığını söylemiş. Büyük ihtimalle kablolar anakart'a bağlı değil. Sürücüyü güncellemesi sorunu çözmez ancak güncel olması daha iyi.
Fakat arkadaş yanlış sürücüye sahipse ve ön panele takılan aygıtı anlayamayabilir. Bu yüzdende ses vermez ve algılamaz. Fakat anakartı tanıtması durumunda sürücü anakartta hangi jak girişinin nerede olacağını tam bildiği için çalışma gibi bir durumu olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı