PCI-e 3.0 destekli anakarta PCI-e 4.0 ekran kartı takılır mı?

Katarina0

Centipat
Daha fazla  
R3 3100, Gigabyte B450M-H, 600W PSU, 8 GB RAM olan bir sistem var. Ekran kartı olarak RX 6500XT takmak istiyorum ama RX 6500XT PCI Express 4.0 uyumlu, anakartım ise 3.0 uyumlu. Sizce olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
o anakarta yeni nesil ekran kartı olmazzzzz.rx6600 pulse taktım işlemci ram powersub değiştirdim verim yok ekran titremesi kısa kısa drop tarzı şeyler oyunlarda görüntü gecikmesi gibi şeyler mevcut idi en sonunda anakart değişimi b570 chipli pcı.express 4.0 herşey düzeldi oyunlar yağ gibi akıyor...

Darboğaz olur mu bilemem lakin 6500XT garip bir kart, sıkıntı yaşama ihtimalin var. Kart yüzünden o da maalesef.
Ne gibi sıkıntılar piyasanın en iyi kartı o şuan bence gtx 1650 bile 4000 tlden fazla ama rx 6500 xt 3600 tl iyi gibi kartın sizce kötü yanları nedir?
o anakarta yeni nesil ekran kartı olmazzzzz.rx6600 pulse taktım işlemci ram powersub değiştirdim verim yok ekran titremesi kısa kısa drop tarzı şeyler oyunlarda görüntü gecikmesi gibi şeyler mevcut idi en sonunda anakart değişimi b570 chipli pcı.express 4.0 herşey düzeldi oyunlar yağ gibi akıyor...
Görüntü gecikmesinden falan bişey olmaz ben hikayeli oyunlar seviyorum bide rx 6600 pulse ile rx 6500ün arasında bence dağlar kadar fark var sorun yaşamam sizin dediğiniz yönden

Geri
Yukarı