PC'ye virüs girdikten sonra YouTube hesabı çalındı

BORSA KAPLANI55

Hectopat
Daha fazla  
Dün laptopuma bir virüs indiridim yanlışlıkla ve temizledim. Bugün başka bir şey indirdim o da virüs çıktı ve onu da temizledim. Hep şu crackli uygulamalar kullandığım yüzünden ve bu gece PC'ye baktığımda YouTube kanalıma bir video paylaşıldığını gördüm. Çift doğrulama vardı. Bana bir kod gelmedi. Hesabıma giren kişilere baktığımda hiç kimse girmemiş gözüküyor. Şifremi değiştirdim, bütün cihzalardan oturumu kapattım. Bunun dışında yapmam geerek bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• islc.png
    islc.png
    469,6 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleyen: Moderatör:
Dün laptopuma bir virüs indiridim yanlışlıkla ve temizledim. Bugün başka bir şey indirdim o da virüs çıktı ve onu da temizledim. Hep şu crackli uygulamalar kullandığım yüzünden ve bu gece PC'ye baktığımda YouTube kanalıma bir video paylaşıldığını gördüm. Çift doğrulama vardı. Bana bir kod gelmedi. Hesabıma giren kişilere baktığımda hiç kimse girmemiş gözüküyor. Şifremi değiştirdim, bütün cihzalardan oturumu kapattım. Bunun dışında yapmam geerek bir şey var mı?

YouTube'a ticket atmak bu arada report et bende edeceğim ve ana bacı sövicem.

Hocam adamlar videoyu senin üzerinden atmışlar galba direkt sana bağlanarak ya da cookieni çalmışlar.

KVRT, ESET Scanner ve EEK ile taratın.

1-Korsan uygulamalar ve oyunlar kullanmayın. Bazı kaynakların güvenilir olduğu söylense bile daha sonradan kötü amaçlı yazılım yayılması vb. durumlar olabiliyor.
2-Aktif bir güvenlik yazılımı kullanın.
3-Düzenli olarak çerezleri temizleyin.
4-Asla şifrelerinizi tarayıcıya kaydetmeyin.

Geri
Yukarı