Penta yetkili servise ekran kartı nasıl gönderilir?

yigitreiss

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartımda bir sorun var ve garantiye yollayacağım bana Penta yetkili servisi yönlendirdiler fakat ne yapacağımı bilmiyorum.
Ben onlara yolladıktan sonra onlarda bana kargoyla mı yollayacak yoksa gidip ben mi alacağım? Yollarken kutu ve faturayı gönderecek miyim? Gönderirken nasıl paketlemem lazım?

Merhaba, garantiye ürün gönderirken; satın almış olduğun yerin faturasını koyman gerekmekte ki senin oradan aldığını yetkili firma bilsin. Ekran kartının kutusu var ise kutusuna koyup güzel bir şekilde paketlemen gerek. Penta'yı arayıp gereken bilgilere de erişebilirsin. Anlaşmalı kargoları var mı? Var ise anlaşmalı kargo kodu. Sen onlara kargo ile sevk yaptıktan sonra onlarda sana kargo ile geri sevk eder. (yine de penta musteri hizmetleri ile görüş.)

Merhaba, garantiye ürün gönderirken; satın almış olduğun yerin faturasını koyman gerekmekte ki senin oradan aldığını yetkili firma bilsin. Ekran kartının kutusu var ise kutusuna koyup güzel bir şekilde paketlemen gerek. Penta'yı arayıp gereken bilgilere de erişebilirsin. Anlaşmalı kargoları var mı? Var ise anlaşmalı kargo kodu. Sen onlara kargo ile sevk yaptıktan sonra onlarda sana kargo ile geri sevk eder. (yine de penta musteri hizmetleri ile görüş.)
hocam ben sinerji bilgisayardan aldım beni oraya yönlendirdiler. şimdi ben yollarken faturayı yollayacağım fakat faturada diğer bileşenlerde bulunmakta hazır sistem olduğundan. ben garantiye yollarken kutu fatura ile yollayacağım anladığım kadarıyla. yanına not olarak bu sorunu neden yaptığını yazsam sorun olurmu farklı bir kağıtla ve telefon numarası falan yazmam gerekirmi. bu arada ben sistemimi ikinci el aldım ama herşeyin kutu faturası var sıkıntı olmaz değilmi? ayrıca benim sorunumuda söyleyeyim bazen gece ışığını bir kere açıp kapatınca bazende spamlayınca veya alttab atınca yan ekranı kullanmaya başlayınca falan görüntüde bozulmalar oluyor anlık mesela anlık olarak bozulduğunda telefondan çektiğim bir fotoğraf var sizce buna değişim yaparlarmı? sorularımı cevapladığın için şimden teşekkür ederim

hocam ben sinerji bilgisayardan aldım beni oraya yönlendirdiler. şimdi ben yollarken faturayı yollayacağım fakat faturada diğer bileşenlerde bulunmakta hazır sistem olduğundan. ben garantiye yollarken kutu fatura ile yollayacağım anladığım kadarıyla. yanına not olarak bu sorunu neden yaptığını yazsam sorun olurmu farklı bir kağıtla ve telefon numarası falan yazmam gerekirmi. bu arada ben sistemimi ikinci el aldım ama herşeyin kutu faturası var sıkıntı olmaz değilmi? ayrıca benim sorunumuda söyleyeyim bazen gece ışığını bir kere açıp kapatınca bazende spamlayınca veya alttab atınca yan ekranı kullanmaya başlayınca falan görüntüde bozulmalar oluyor anlık mesela anlık olarak bozulduğunda telefondan çektiğim bir fotoğraf var sizce buna değişim yaparlarmı? sorularımı cevapladığın için şimden teşekkür ederim
hocam cevaplasaydınız keske :)

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-04-14 saat 00.30.38_e4a1a5ff.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-14 saat 00.30.38_e4a1a5ff.jpg
    194,7 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Hocam ben Sinerji bilgisayardan aldım beni oraya yönlendirdiler. Şimdi ben yollarken faturayı yollayacağım fakat faturada diğer bileşenlerde bulunmakta hazır sistem olduğundan. Ben garantiye yollarken kutu fatura ile yollayacağım anladığım kadarıyla. Yanına not olarak bu sorunu neden yaptığını yazsam sorun olur mu farklı bir kağıtla ve telefon numarası falan yazmam gerekirmi. Bu arada ben sistemimi ikinci el aldım ama her şeyin kutu faturası var sıkıntı olmaz değil mi? Ayrıca benim sorunumuda söyleyeyim bazen gece ışığını bir kere açıp kapatınca bazen de spamlayınca veya Alt+Tab atınca yan ekranı kullanmaya başlayınca falan görüntüde bozulmalar oluyor anlık mesela anlık olarak bozulduğunda telefondan çektiğim bir fotoğraf var sizce buna değişim yaparlar mı? Sorularımı cevapladığın için şimden teşekkür ederim.

Öncelikle rica ederim. Fakat değişim/onarım firmaya kalmış bir şey. Önce Penta'yı ara gereken kargo bilgilerini öğren ve sorununu söyle. Onlarda yardımcı olur elbet.

Öncelikle rica ederim. Fakat değişim/onarım firmaya kalmış bir şey. Önce Penta'yı ara gereken kargo bilgilerini öğren ve sorununu söyle. Onlarda yardımcı olur elbet.
hocam peki benim sorunumu tespit ederlerken ya onlarda olmazsa bazen olmuyor çünkü ama bazende çok oluyor ekran kartını ne kadar süre test ederler

Geri
Yukarı