Pentium 4 sisteme GTX 750 darboğaz yapar mı?

Pentium 4'den bahsediyor arkadaş. Yorum yazanların Pentium 4'den haberi yok herhalde. 9 sene önce kullandım ben bu işlemciyi Geforce FX 5200 ile. Ondan bir cacık olmaz, satsan satılmaz zaten. Yeni bir sistem kurmaya bak kardeşim. Bütçe belirt, yardımcı olan çıkacaktır.

İşlemci darboğazı yaşıyorsun kesinlikle.
Bende de işlemci pentium 4 geforce palix markalı fx 5500'dü şimdi öylece yatıyor 256 mb ram'li bir bilgisayardı.

Pentium 4 aşırı ısınan bir işlemci. Bu durumla şuan bi arkadaşımın bilgisayarı ile uğraşıyorum. Bir soğutucu alman lazım. Öncesinde CPU-Z adlı programı indirim. Anakartın marka ve modelini oradan öğrenin. Bios ve driver güncellemelerini yapın. Kendi programları arasında veya speedfan adlı program ile işlemci ısısına bakın.

Ram miktarını 4 gb yapabilirseniz ve güzel bir soğutucu alırsanız sistemden verim alabilirsiniz.

Harfi harfine katılıyorum.

Bence antika bir mercedesi modifiye yapıp ona turbo takmak gibi bir şey olur. Yeni ama daha orta sınıf bir araba daha verimli ve iyi olacaktır. Yok ben modifiye meraklısıyım uğraşırım derseniz tercih derim. Ben olsam paramı riske atmam. Ram de yetersiz kalacaktır.

Bence antika bir mercedesi modifiye yapıp ona turbo takmak gibi bir şey olur. Yeni ama daha orta sınıf bir araba daha verimli ve iyi olacaktır. Yok ben modifiye meraklısıyım uğraşırım derseniz tercih derim. Ben olsam paramı riske atmam. Ram de yetersiz kalacaktır.
Meseleyi güzel anlatmışsınız. :like:

P4 tek çekirdekli ve oldukça eski bir işlemci. Kesinlikle darboğazın kralını yapacaktır. Kaldı ki anakartınız PCI Express x16 slotu var mı ? Kesinlikle iptal et siparişi ve para biriktir. Komple yeni sistem al kendine.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı