Çözüldü Pentium E6700 sistemden bip sesi geliyor ve donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AMİN5665

Decapat
Daha fazla  
RAM
2GB
Ekran kartı
Dahili ekran kartı
İşlemci
Pentium E6700
Bilgisayardan bip sesi geliyor ve donuyor. Bu sorun videoya bakarken ve oyun oynarken oluyor. Yaklaşık 1 aydır böyle ama artık sinir bozucu duruma geldi.
2 GB RAM.
Pentium E6700 islemci.
32 GB hafıza.
15 yılın bilgisayarı bu arada.

Çözüm
Bende araşdırdım da her anakart modeline göre değişiyormuş. Bende Gigabyte ama bu anakartlara göre bip sesi anlamını bulamadım.

Bu neden olur ki? Yani 15 yıldır kullanıyorum artık eskidiği için mi?

Bakım yapılmadığında sıcaklıktan olur genelde BIOS hasarlı veya anakart hasarlı galiba en iyisi yeni bir sisteme geçin hayır gelmez bundan.
Anakartın modeline göre ne anlama geldiği öğrenilebilir. Anakarttan geliyorsa RAM arızası olabilir belki. HDD sesi ise kafa vuruyor olabilir ne sesi olduğuna bağlı.

Son düzenleme:
Bilgisayardan bip sesi geliyor ve donuyor. Bu sorun videoya bakarken ve oyun oynarken oluyor. Yaklaşık 1 aydır böyle ama artık sinir bozucu duruma geldi.
2 GB RAM.
Pentium E6700 islemci.
32 GB hafıza.
15 yılın bilgisayarı bu arada.

Anakartın modeline göre ne anlama geldiği öğrenilebilir. Anakarttan geliyorsa RAM arızası olabilir belki. HDD sesi ise kafa vuruyor olabilir ne sesi olduğuna bağlı.

Ben eski bir Gigabyte anakartını kullanıyorum oyun oynarken veya video izlerken tek bir kısa bip sesi geliyor ve PC donuyor 30-40 saniye sonra açılıyor. Arada yine donup açıldıktan sonra yeniden bir bip sesi daha oluyor. Anakartın tam modeli Gigabyte G41MT-ES2L

@KebabTheKiller

Son düzenleme:
Ben eski bir Gigabyte anakartını kullanıyorum oyun oynarken veya video izlerken tek bir kısa bip sesi geliyor ve PC donuyor 30-40 saniye sonra açılıyor. Arada yine donup açıldıktan sonra yeniden bir bip sesi daha oluyor. Anakartın tam modeli Gigabyte G41MT-ES2l

@KebabTheKiller

Hocam PC açılırkenki normal ama kullanırken oluyorsa anakart patates olmuş.

Emin olmamakla birlikte öyle gözüküyor.
1 bip sesinin anlamı BIOS/anakart hatası.

Ben de araşdırdım da her anakart modeline göre değişiyormuş. Bende Gigabyte ama bu anakartlara göre bip sesi anlamını bulamadım.

Emin olmamakla birlikte öyle gözüküyor.
1 bip sesinin anlamı BIOS/anakart hatası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende araşdırdım da her anakart modeline göre değişiyormuş. Bende Gigabyte ama bu anakartlara göre bip sesi anlamını bulamadım.

Bakım yapılmadığında sıcaklıktan olur genelde BIOS hasarlı veya anakart hasarlı galiba en iyisi yeni bir sisteme geçin hayır gelmez bundan.

Çözüm

Geri
Yukarı