Pentium G3258 GTX 960 ile Darboğaz Yapar mı?

B0BiaSS

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Arkadaşlar arkadaşımın elinde bahsi geçen işlemci var. GTX 960 ile darboğaz yaşar mı? 4.2 GHz'de kullanıyor işlemciyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
stok saat hızlarıyla darbogaz yok görünüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
stok saat hızlarıyla darbogaz yok görünüyor.
Ben 750 ti ve stok hızda g3258 kullanıyorum. Darboğaz var, kaplamalar geç yükleniyor. Stok hızda darboğaz olur.

İşlemcinin yeni olması, güçlü olması anlamına gelmiyor. O zaman her oyuna yetiyorsa millet 300 lira masraf yapsın, hiç i5 veya i7 almasın. O işlemciyi alırsan GTA V oynayamazsın, FPS droplar meydana gelir. 30 FPS oynamak zorunda kalırsın, ekran kartının nimetlerinden faydalanamazsın. Daha yeni çıkacak oyunları hiç kurtarmaz. Directx 12 bile kurtaramaz. İşlemci zaten çift çekirdeğini verimli kullansa bile yetmediği yerler oluyor.

İşlemcinin yeni olması, güçlü olması anlamına gelmiyor. O zaman her oyuna yetiyorsa millet 300 lira masraf yapsın, hiç i5 veya i7 almasın. O işlemciyi alırsan GTA V oynayamazsın, FPS droplar meydana gelir. 30 FPS oynamak zorunda kalırsın, ekran kartının nimetlerinden faydalanamazsın. Daha yeni çıkacak oyunları hiç kurtarmaz. Directx 12 bile kurtaramaz. İşlemci zaten çift çekirdeğini verimli kullansa bile yetmediği yerler oluyor.

Bak kardeşim sana MSI R7 370 Ekran kartıyla G3258 İle Aldığım FPS'leri söyleyeyim

Farcry 3 ULTRA 60-70 FPS
Farcry 4 Medium-High 50-60
CS:GO 200-250 FPS

Tek sorunu yayın açtığımda darboğaz yapıyor oda bir ihtimal, TechnoPat g3258 le alakalı gta 5 videoları çekti git biraz onları izle;
Al kardeşim aydınlan 220 TL'lik işlemci olduğu için kötüleme anladınmı. Teşekkürler :)

Bu arada bütçesi yeten tabiki bu işlemci değilde i5 - i7 ' i alsın..

Gta 5 hız aşırtma yapmadan oynayınca bu problemler meydana geliyor. Hız aşırtma yapınca ve küçük 1-2 ayar yapınca gayet yağ gibi oynanıyor. Ben hız aşırtma yapmadan Gta 5 oynuyorum, anlık takılmalar oluyor ve geri geliyor, kaplamalar geç yükleniyor. Ancak oynuyorum, oynanmaz değil. Ve hız aşırtma yaparak bu problem çözülebiliyor. Ama i5'lere kafa tutacak bir işlemci değil. Ama dediğiniz kadar da 30 FPS oynarsınız bir işlemci de değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı