Pentium G3420 Sıcaklık değerleri

Elyakan

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Birkaç gün önce teknopat'ta hazırlanan uygun fiyatlı oyun bilgisayarı toplama videosunu inceledim ve bazı parçalar hariç aynı özelliklerde kendime de bir bilgisayar topladım. Sistem önerileriniz ve verdiğiniz faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim. Benim bir sorum olacaktı. İşlemci sıcaklığını ölçmek için aida 64 engineer, priform speecy ve asus performans utiliy programlarında işlemci sıcaklığını gözlemledim.

Ancak aida 64 engineer programında ilk cpu sıcaklığı 44 derece gözüküyor fakat çekirdek1 ve çekirdek2 sıcaklıkları 85-90 derecelerde görünüyor. Burada hangi değer bize asıl cpu sıcaklığını göstermektedir.Bu sıcaklık farklıkları neyi ifade etmektedir. Intel G3258 işlemcisi ile prime95 kullanarak overclock yaptım ve resimdeki sonuçları aldım. Sizce hangi değerlere bakmalıyım. Teşekkürler.

original.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
çekirdek 1 le 2 nin sıcaklığı benimde kafamı karıştırdı en üstteki cpu işlemcinin sıcaklığıdır gayet normal bi değer eğer kafan karışıksa pc yi hemen kapat işlemciye dokun biraz termal macuna bulanıcaksın biraz :)
Termal macun zaten sürmüştüm. Prime 95 ile 25 dk. test yaptım herhangi bir kapanma ya da işlemci hızında çok fazla düşüşler olmadı. Benim düşüncem acaba bu cpu1 ve cpu2 sıcaklıklarının toplamı mı bize asıl sıcaklık değerini veriyor. İşin bu kısmı benim kafamı karıştırdı. Recep Baltaş Bey inceleme videosunda ilk değeri(CPU) değerlendirmişti ama bu değerleri de merak ettim açıkçası :)

Windows 7 kurmanız hata.
Windows 7 kurmamın ne gibi bir sakıncası olabilir ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı