Performanslı Termal Macun Önerisi

El Patrón

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkes termal macunu o kadar önemsemez ki ben de önemsemiyordum, ta ki birkaç araştırma yapana kadar. Araştırmalarımda Noctua NT-H1 termal macun önde geliyor, sizin de kullanıp "bak bu daha etkilidir" diyebileceğiniz termal macun önerisi var mıdır? Yaptığınız testler ile önerinizi yazar mısınız? Fiyat çok da önemli değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün Xigmatek PTI-G3606 macunu aldım. Macunun gerek uygulaması gerek ısı iletkenliği olsun başarılı. Ryzen 1700'ü AIDA64 stres testinde 37 derece de tutmayı başardı.

Onu 37 derecede tutan termal macun değildir. Termal macunun görevi aradaki iletkenlik ile alakalı.
Yaptığınız yorum yanlış, kendiniz söylüyorsunuz iletkenlik, ne kadar iletken olursa fan soğukluğunu o kadar iyi iletir. Termal macun görevi göründüğü kadar basit değil.

Onu 37 derecede tutan termal macun değildir. Termal macunun görevi aradaki iletkenlik ile alakalı.

Ney peki 37 derecede tutan? Termal macun ısıyı iletmez ise nasıl soğutacağız ?

Yaptığınız yorum yanlış, kendiniz söylüyorsunuz iletkenlik, ne kadar iletken olursa fan soğukluğunu o kadar iyi iletir. Termal macun görevi göründüğü kadar basit değil.

Benimle aynı fikirde olan birisi çıktı. :)

Kardeşim senin soğutucu bloğun iyi olduktan sonra macun normal kalite olsa yeter. Macunun önemi yok demiyorum normal bir kalite macun her türlü iş görür zati.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı