Performax xotran mouse incelemesi

aziz bugra ergun

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Yeni aldığım Performax xotran mouse ile ilgili tecrübelerimi payşacağım.
Öncelikle mouse denildiği gibi 1000 Hz görebiliyor sensör. Bu bütçede bu raporlama hızını bulmak çok zor.
Oyunlarda ani dönüşler yapabilmenize engel değil.
Bu özelliklerde Logitech G203 Lightsync farem vardı onunla kıyaslamak gerekirse: Sensörü ondan daha iyi, Switch'ler aynı kalitede, ergonomisi biraz kötü, çift el kullanıma uygun, scrolu biraz daha dandik, bu biraz daha büyük, RGB aydınlatma daha iyi (dizayn ve renk kalitesi açısından).

Kendi görüşümü soracak olursanız düşük bütçe oyuncu faresi arıyorsanız, çok da ergonomi hastası değilseniz bunu alın. Gidip 350, 450 bir mouse harcamaya gerek yok bence. Profesyonel değilseniz vesaire sensörü o banttaki çoğu mouseden daha iyi Switch'leri aynı.

Not: Bu mousun sadece kendi ön Switch'lerini alsanız daha pahalıya geliyor:)

Aşağıya fotoları bıraktım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-08 124940.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-08 124940.png
    30,1 KB · Görüntüleme: 96
  • WhatsApp Image 2023-08-08 at 13.04.13.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-08 at 13.04.13.jpeg
    81,1 KB · Görüntüleme: 90
  • 51aee289-0f4a-45af-9fc5-956f02f32d89.jpg
    51aee289-0f4a-45af-9fc5-956f02f32d89.jpg
    186,7 KB · Görüntüleme: 93
g102'den bu fareye gecmis birisi olarak bunun ergonomisi daha iyi geldi. g102 4-5 saat kullanimda elimi agritiyordu. Xotran hic agritmiyor.

1-2 saat sonra kargodan gelecek benim Xotran da. Sharkoon light2 s kullanıyordum, çift tıklama başladı. 3327 sensörü var, Xotran'da da ayı sensör var. Bundan önce Logitech G102 kullanıyordum, onda da çift tıklama sıkıntısı vardı. Onun sensörü de 3327'ye benzer.
3327 giriş seviyesi bir sensör, insanı üzmez ama 3327'nin altına düşmemekte bence fayda var.
Giriş seviyesi olmasına rağmen 300-400 lira bu sensöre sahip fareler. Şu anki 140 liralık fiyatıyla bedava. Tuşlarının 20 milyon tıklama ömrü olduğu söyleniyor, omron switch varmış. Muhtemelen 1-2 yıla bunda da çift tıklama sorunu başlayacak, bu switch uzun yıllar gitmez.
Ancak sorun yok, 300-400 liralık bir fare alsam gene aynı şey olacak, en azından bunda çift tıklamaya başlayınca verdiğim paraya üzülmem. 2 yıl götürse 140 liraya yeter.

Şimdi kargodan geldi de, başparmağımızı koyduğumuz yerde kocaman bir çıkıntı şeklinde düğme var. Başparmağımı nereye koyacağım? Scroll tuşu piyasanın en dandiği diyebilirim. Kablosu kısa. 2 tuş da sallanıyor, yukarı aşağı oynuyorlar. En büyük sıkıntı başparmağın olduğu yerdeki çıkıntı şeklindeki tuş. Cidden tasarlarken ne düşünmüşler ki?

Son düzenleme:
1-2 saat sonra kargodan gelecek benim Xotran da. Sharkoon light2 s kullanıyordum, çift tıklama başladı. 3327 sensörü var, Xotran'da da ayı sensör var. Bundan önce Logitech G102 kullanıyordum, onda da çift tıklama sıkıntısı vardı. Onun sensörü de 3327'ye benzer.
3327 giriş seviyesi bir sensör, insanı üzmez ama 3327'nin altına düşmemekte bence fayda var.
Giriş seviyesi olmasına rağmen 300-400 lira bu sensöre sahip fareler. Şu anki 140 liralık fiyatıyla bedava. Tuşlarının 20 milyon tıklama ömrü olduğu söyleniyor, omron switch varmış. Muhtemelen 1-2 yıla bunda da çift tıklama sorunu başlayacak, bu switch uzun yıllar gitmez.
Ancak sorun yok, 300-400 liralık bir fare alsam gene aynı şey olacak, en azından bunda çift tıklamaya başlayınca verdiğim paraya üzülmem. 2 yıl götürse 140 liraya yeter.

Şimdi kargodan geldi de, başparmağımızı koyduğumuz yerde kocaman bir çıkıntı şeklinde düğme var. Başparmağımı nereye koyacağım? Scroll tuşu piyasanın en dandiği diyebilirim. Kablosu kısa. 2 tuş da sallanıyor, yukarı aşağı oynuyorlar. En büyük sıkıntı başparmağın olduğu yerdeki çıkıntı şeklindeki tuş. Cidden tasarlarken ne düşünmüşler ki?
Onun hafif alt ve arkasina koyuyorum ben.

Arkasına koyamıyorum, başparmağım o kadar kısa değil. Altına girecek kadar küçük de değil. Mümkün değil bu fareyi kullanamam. Çok rahatsız ediyor, parmağı koyacak yer yok. Öyle havada tutuyorum baş parmağı.
Üstüne koyun hocam ben o şekilde kullanıyorum başta çok garibime gitti ama alışıyorsunuz.

Üstüne koyun hocam ben o şekilde kullanıyorum başta çok garibime gitti ama alışıyorsunuz.
Usta fareyi kavrayamıyorum baş parmağım yüksek bir tuşun üzerinde durunca. Tuş da değil, garip tepe gibi bir şey. Kavrayamıyorum ki fareyi parmağımla. Cidden dandikliğini göz ardı ettim fiyatından dolayı da kullanamıyorum o tuş yüzünden fareyi.

Usta fareyi kavrayamıyorum baş parmağım yüksek bir tuşun üzerinde durunca. Tuş da değil, garip tepe gibi bir şey. Kavrayamıyorum ki fareyi parmağımla. Cidden dandikliğini göz ardı ettim fiyatından dolayı da kullanamıyorum o tuş yüzünden fareyi.
Bunu tasarlayan kişi o tuşu oraya koyarken ne düşünmüş çok merak ediyorum gerçekten :D Ben o tuşun üstünde tutuyorum parmağımı üstünde derken aşağı yukarı anlamında değil yani elim o tuşa değiyor zamanla alıştım.

Bunu tasarlayan kişi o tuşu oraya koyarken ne düşünmüş çok merak ediyorum gerçekten :D Ben o tuşun üstünde tutuyorum parmağımı üstünde derken aşağı yukarı anlamında değil yani elim o tuşa değiyor zamanla alıştım.
Ben alışabileceğimi düşünmüyorum dostum. Beni hep rahatsız edeceğinden eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı