PF240 sıvı soğutucu kabloları nereye takılmalı?

334155

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Sakarya
ASRocK B450M Pro4 anakartla PF240 sıvı soğutucuya sahibim.

A-RGB bağlantısını yaptım. Fanlardan gelen 2 adet kabloyu CPU_FAN girişlerine taktım.

Pompanın kablosunu nereye takacağım?

Hocam anakartın üzerinde CPU_OTP yazması lazım orayada pompa kablosu takılır genelde 3 pinli olur. Ancak CPU fan kısmının yanında olması lazım. Anakartın fotoğrafını net atabilirsen bakalım oradan.

CPU FAN girişine takabilirsiniz. Bir de PUMP FAN varsa buna takın. Olmayan için CPU FAN da uygun.

PUMP_FAN ya da CPU_OTP yazan herhangi bir şey görmüyorum.

CPU_FAN1 kısmına soğutucu fanlarının kablolarını takınca yer kalmıyor pompa için.

Aşağıda iki tane CHA_FAN girişleri var, oraya taksam olur mu?

IMG_4937.jpeg

Pompayı CPU FAN, fanları ise CHA_FAN girişine takabilirsiniz. Ayar da yapabilirsiniz. Pompayı tam devirde kullanabilirsiniz. PUMP FAN olanlarda varsayılan olarak tam devirde ayarlı oluyor.

Pompayı CPU FAN, fanları ise CHA_FAN girişine takabilirsiniz. Ayar da yapabilirsiniz. Pompayı tam devirde kullanabilirsiniz. PUMP FAN olanlarda varsayılan olarak tam devirde ayarlı oluyor.
Hocam her şeyi dediğiniz gibi yaptım. Fanlar dönüyor. Fakat sistem boşta 90 derece.

Pompa çalışmamış olabilir mi?

IMG_4945.jpeg CPU_FAN

CPU FAN devrini arttırıp deneyin. Tam devirde dönsün. Sonra yine kontrol edin.

Belki fazla baskı uyguluyor olabilir. Vidaları gevşetip deneyebilirsiniz. Kapak açık olması normalde olumlu etkiler.

Belki fazla baskı uyguluyor olabilir. Vidaları gevşetip deneyebilirsiniz. Kapak açık olması normalde olumlu etkiler.
İki sene oldu alalı. Şu sıralar çok ısınıyordu macun bitmiştir diye içli dışlı bi temizlik yapıp kaliteli bir macun sürdüm ama yine aynı.

Fanlar da son devirde ayrıca. Bu bağlamda ciddi anlamda düşüş olması gerekirdi. Soğutmada sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı