Phanteks P600S vs ASUS ROG Hyperion GR701

Kiss0fdeath

Hectopat
Arkadaşlar Full ASUS ROG sistem diziyorum. Bütün parçalar ROG olacak fakat kasa konusunda kafam karışık. Şu an kasam var fakat ASUS'un kasasında ekran kartı için özel tutucu var. Bir de beni diğer cezbeden şey, kasanın üst kısmında iki yandan rahatça tutup kaldırmak için tutma yerleri mevcut. Bu gibi şeylerden dolayı kasayı değiştirmek istiyorum açıkçası ama sizce değer mi?

Bir de ikinci bir sorum olacak. Güç kaynağı olarak ASUS'un ROG Thor serisinden alacağım. Haliyle de üzerinde OLED ekran var. Eğer kasayı değiştirmeyip Phanteks'i kullanırsam, kasanın dışından baktığımda OLED ekranı görebilir miyim?

Şu anki kasam: Phanteks Innovative Computer Hardware Design

Aklımdaki kasa: https://www.akakce.com/bilgisayar-k...nli-e-atx-oyuncu-kasasi-fiyati,367596438.html

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek değmez gibi 16 bin bir kasa için çok para. Ama uzun ve geniş bir kasa arıyorsan DeepCool Morpheus alabilirsin hem her yerden hava akışı var hem içine piyasadaki tüm PC donanımları uyumlu.

Pek değmez gibi 16 bin bir kasa için çok para. Ama uzun ve geniş bir kasa arıyorsan DeepCool Morpheus alabilirsin hem her yerden hava akışı var hem içine piyasadaki tüm PC donanımları uyumlu.
Hocam zaten şuanki kasam da iş görüyor. Alacaksam Rog alırım çünkü dediğim gibi full rog sistem diziyorum her şey rog olsun istiyorum. Bu kasanın da birkaç cazip özelliği var. Sadece değer mi bunu almaya onu merak ettim.

Hocam zaten şuanki kasam da iş görüyor. Alacaksam Rog alırım çünkü dediğim gibi full rog sistem diziyorum her şey rog olsun istiyorum. Bu kasanın da birkaç cazip özelliği var. Sadece değer mi bunu almaya onu merak ettim.
16 bine iyi kötü hala sistem dizilebiliyor. Baya saçma olur. GT 501'in fan yapımı ROG kapağı ve aksesuarları vardı onu alıp o aksesuarları takabilirsin istersen.

Hocam bu keyfi bir durum. Yani sizden başka kimse değip değmeyeceğini bilemez. Amacınız işlevsellikten çok görsellik ve ROG toplama arzunuz tabi ufak tefek farklar vardır. Bütçeniz uygunsa bence geçip kendiniz görmeniz gerekiyor. Bir kasaya 16 bin gözü kapalı verebilirim derseniz ve keyfiniz böyle bir kasa ise alın tabi ki.

Hocam bu keyfi bir durum. Yani sizden başka kimse değip değmeyeceğini bilemez. Amacınız işlevsellikten çok görsellik ve ROG toplama arzunuz tabi ufak tefek farklar vardır. Bütçeniz uygunsa bence geçip kendiniz görmeniz gerekiyor. Bir kasaya 16 bin gözü kapalı verebilirim derseniz ve keyfiniz böyle bir kasa ise alın tabi ki.
Doğru söylüyorsunuz hocam fakat sizlerin de düşüncesini merak ettim. Siz olsaydınız ne yapardınız yani?

Doğru söylüyorsunuz hocam fakat sizlerin de düşüncesini merak ettim. Siz olsaydınız ne yapardınız yani?
Çok farklı yorumlar okursun sonuçta herkesin fikri zevki farklı. Benim param bile olsa bir kasaya alır mıyım bilmiyorum açıkçası. Şu an masa üzerinde Phanteks G360A kullanıyorum. Asusu alsam masa üzerine koyamam :) Daha az yer kaplayan kasalar da hoşuma gidiyor. Belki daha büyük bir yerim olsa olabilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı