Elektronik Phanteks (Seasonic) AMP 550W Gold PSU 1.869 TL

RTX 4070 kartına kadar yolu var.
AMD tarafı için yeterli olmayabilir. 😶

Hocam o kadar üst düzey kartları destekliyorsa 1000W PSU'lar ne için kullanılıyor?

Hocam o kadar üst düzey kartları destekliyorsa 1000W PSU'lar ne için kullanılıyor?
Oyun odaklı sistemler harici iş odaklı sistemde kullanan tüketiciler var.
Sunucu olur, grafik gücü isteyen sistem, render vs uzar gider.

550W ile RTX 4070'i ben kullanıyorum, zorlasam 4070 Ti ile 7500F kombinasyonunu bile kaldırır.

Ortalıktaki cahil cühela "youv ben GTX 1060 kullanıyorum 500W ile, 4070 çoh güçlü kart en az 1000W lazım" dediği için öyle sanıyorsunuz. Teknoloji ilerledikçe verimlilik ve watt başına performans artar.

Millet çocuğuna miras diye PSU bırakcakmış gibi evladiyelik diye diye millete gereksiz watt değerlerine sahip psuları önerdiği için. İş yerinde 750w PSU ile 4090’lı sistemde 3D render alıyoruz. Sorsan 1000w aşağısı kurtaramaz patlar çatlar derler…

550W ile RTX 4070'i ben kullanıyorum, zorlasam 4070 Ti ile 7500F kombinasyonunu bile kaldırır.

Ortalıktaki cahil cühela "youv ben GTX 1060 kullanıyorum 500W ile, 4070 çoh güçlü kart en az 1000W lazım" dediği için öyle sanıyorsunuz. Teknoloji ilerledikçe verimlilik ve watt başına performans artar.

Hocam peki benim kullandığım PSU hakkında bazı kişiler bomba, saatli bomba gibi cümleler kullanıyor benim kullandığım PSU cidden o kadar kötümü 1 senedir belki de 1.5 senedir neredeyse her gün kullanıyorum ses dışında bir sorun ile karşılaşmadım henüz kullandığım PSU GF serıes GF600.

Hocam peki benim kullandığım PSU hakkında bazı kişiler bomba, saatli bomba gibi cümleler kullanıyor benim kullandığım PSU cidden o kadar kötümü 1 senedir belki de 1.5 senedir neredeyse her gün kullanıyorum ses dışında bir sorun ile karşılaşmadım henüz kullandığım PSU GF serıes GF600.

Hiç adını bile duymadım markası ne onun?

Bomba tabii ki. O sertifikayı sokaktan geçene bile veriyorlar artık, korumalar hak getire. Misal bu 550W Phanteks neredeyse aynı beslemeye sahip ve çok daha kaliteli.

Götürdüğü kadar kullan, bozulduğunda iyi bir model alırsın. Bunlar yıllar içerisinde besleme kalitesini kaybediyor eğer sık Wattman hataları başlarsa sebebi PSU da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı