Phoenix GTX 1660 Core clock ve Memory clock kaç olmalı?

kılıç366

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartım ASUS Phoenix GTX 1660. MSI Afterburner üzerinden Power limit ve temp limiti sona çektim ve yaklaşık 5-10 FPS artışı gördüm. Bu sefer Core clock ve Memory Clock'u +200'e aldım ve gözle görülür bir FPS artışı gördüm fakat sonradan internetteki videolara baktığımda Core clockun en fazla +100'e Memory clockun ise +500'e çekildiğini gördüm.

Core clock ve Memory Clock'u en çok FPS artışı için hangi noktaya getirebilirim bilgisayara zarar gelmeden? Ekran kartım tek fanlı, kasam Performax Hellfire 4 fan; ön panel tamamen mesh üst ve alt kısımda toz filtresi var.

Bu zamana kadar ekran kartımın en fazla 70 dereceye çıktığını gördüm, genelde 55-60 derece arası, kısacası ısınma sorunum yok.
Ekranda herhangi bir karıncalanma vb. de olmadı.

Memory clock ve Core clock +200'de GTA 5 oynarken yaklaşık 15-20 dakika sonra oyun çöktü fakat sıcaklık değerlerim normaldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun eğer overclock yüzünden çöktüyse, stabil bir overclock olmamış demektir. Değerleri biraz düşüre düşüre deneyebilirsiniz. Ya da daha basit yoldan değerleri Afterburner'dan sıfırlama tuşuna basıp Core clock ve Memory Clock'u sıfırlayıp MSI Kumbostor ile ekran kartınızı yüke bindirip görüntüde kayma, kırılma ve bozulma (bunlardan herhangi biri) olana kadar Core clock ve Memory Clock'u yavaşça arttırabilirsiniz. Tabi sıcaklıkları kontrol etmeyi unutmayın.

Geri
Yukarı