Çözüldü Photoshop bir katmana efekt verirken diğer bütün katmanlara efekt veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, Adobe Photoshop'ta bir katmana efekt vermek istiyorum. O katmana tıkladıktan sonra mesela ton/doygunluk ayarı yapıyorum ama diğer bütün katmanlara da uyguluyor onu. Nasıl düzeltebilirim?

Çözüm
Merhaba, katmanı raeleştirin veya, akıllı nesne yağın olmadı CTRL + t yapıp o katmanı seçin, sonra Shift + CTRL + a.

Denedim hocam, katmanı akıllı nesneye çevirdim olmadı, rasterlaştırdım olmadı, CTRL + t yaptım olmadı, Shift + CTRL + a da olmadı.

Çözümünü buldum bu arada arkadaşlar: Efekti ekledikten sonra efekt katmanına gelip alttaki katmana uygula seçeneğini seçmek gerekiyormuş.
Merhaba, katmanı raeleştirin veya, akıllı nesne yağın olmadı CTRL + t yapıp o katmanı seçin, sonra Shift + CTRL + a.

Son düzenleyen: Moderatör:

Denedim hocam, katmanı akıllı nesneye çevirdim olmadı, rasterlaştırdım olmadı, CTRL + t yaptım olmadı, Shift + CTRL + a da olmadı.

Çözümünü buldum bu arada arkadaşlar: Efekti ekledikten sonra efekt katmanına gelip alttaki katmana uygula seçeneğini seçmek gerekiyormuş.

Çözüm

Geri
Yukarı