Photoshop'ta zorlanmak ve öğrenme motivasyonsuzluğu

Booh of Wooh

Decipat
Merhaba. 1 aydır Adobe Photoshop uygulamasına sahibim ama Photoshop'ta başta manipülasyon çalışması olmak üzere temel özelliklerde bile zorlanıyorum. Bundan daha kötüsü, Photoshop öğrenme motivasyonsuzluğum var. Photoshop öğrenmenin daha kolay olacağını sanıyordum ama beklediğimden fazla zorlanıyorum ve bu konuda motivasyonum düşük. YouTube'da Photoshop ile ilgili en kısa öğretici video bile ortalama 30-40 dakika uzunluğunda.
Photoshop'ta nasıl daha az zorlanırım ve nasıl öğrenme motivasyonsuzluğumu yenerim bilmiyorum...
Bu konu hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Hocam acele etmeyin. Bu uzun bir süreç.
Hızlı ilerlemeye çalışmayın sindire sindire gidin derim. Her gün 1 tane video izleseniz zaten 1 sene içinde genel olarak hakim olursunuz.
Hocamın dediği doğrudur, siz bir işe sanki bir profesyonelmiş gibi başlarsanız hemen bıkarsınız. Önce hafiften alışın, her gün bir yeni özellik öğrenin ve bunu uygulayın birkaç kez.
Uzun zamanda siz fark etmesenizde büyük bir değişim yaşarsınız.

Merhaba. 1 aydır Adobe Photoshop uygulamasına sahibim ama Photoshop'ta başta manipülasyon çalışması olmak üzere temel özelliklerde bile zorlanıyorum. Bundan daha kötüsü, Photoshop öğrenme motivasyonsuzluğum var. Photoshop öğrenmenin daha kolay olacağını sanıyordum ama beklediğimden fazla zorlanıyorum ve bu konuda motivasyonum düşük. YouTube'da Photoshop ile ilgili en kısa öğretici video bile ortalama 30-40 dakika uzunluğunda.
Photoshop'ta nasıl daha az zorlanırım ve nasıl öğrenme motivasyonsuzluğumu yenerim bilmiyorum...
Bu konu hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum.
Neden Photoshop öğreniyorsunuz?

Keyfi değilse kendinize çalışma olmadan başarı olmayacağını hatırlatabilirsiniz. İlginiz için öğreniyorsanız bırakın bence.
Hocam bence yanlış bir yaklaşım. İlgi zaten birçok şeyin başlangıcı. Evet, bir kişi yeni şeyler öğrenirken zorlanabilir, ama kendine göre rahatça yapabileceği hâle getirirse önünde hiçbir engel kalmaz. Sırf erkenden zorlandı diye merakından vazmı geçecek?

Hocam bence yanlış bir yaklaşım. İlgi zaten birçok şeyin başlangıcı. Evet, bir kişi yeni şeyler öğrenirken zorlanabilir, ama kendine göre rahatça yapabileceği hâle getirirse önünde hiçbir engel kalmaz. Sırf erkenden zorlandı diye merakından vazmı geçecek?
Doğru fakat ilgiliyseniz bu zorluktan keyif alırsınız, forumda bir konu açmazsınız diye düşünüyorum.

Saat 22:50 güncellemesi: Öncelikle açtığım konuya cevap yazan kişilere teşekkürler. Photoshop'ta zorlandığım doğru ama konu açtığıma biraz pişman oldum, aslında pişman olmaktan ziyade utandım. Keşke biraz daha fazla çaba gösterseydim ve bu konuyu açmasaydım.

Son düzenleme:
Saat 22:50 güncellemesi: Öncelikle açtığım konuya cevap yazan kişilere teşekkürler. Photoshop'ta zorlandığım doğru ama konu açtığıma biraz pişman oldum, aslında pişman olmaktan ziyade utandım. Keşke biraz daha fazla çaba gösterseydim ve bu konuyu açmasaydım.

Rica ederim hocam. Ama yaptığınız kötü bir şey değilki, her insan psikolojik olarak bir destek ister. Bu her insana lazımdır. Ayrıca Photoshop'a ilgi duyuyor ve zorlanıyorsanız normaldir. Sonuçta ilk kez alakasız olduğunuz bir konuyla tanışıyorsunuz. Neyse, iyi günler dilerim hocam. Sağlıcakla kalın.

Yeni konular

Geri
Yukarı