Pilot olmak

Kfl

Decapat
Herkese merhabalar. Lise son sınıf öğrencisiyim seneye üniversite sınavına gireceğim. Özyeğin pilotajı hedefliyorum. Pilot olma yolunda yapılması gerekenlerle ilgili bilgi karmaşası var kafamda. Eğitimler, lisanslar pilotaj fakülteleri uçuş okulları THY akademi hepsi birbirine girdi. İşin içinde olan birisi sırayla açıklayabilirse sevinirim. Bir de maddi durumum çok iyi olmadığı için type masrafını karşılama imkanım yok. THY özyeğinden mezun olmuş birinin de maaş kesintisi karşılığı masraflarını karşılar mı yoksa sadece THY akademi mezunlarına mı destek oluyorlar?

Bir de maddi durumum çok iyi olmadığı için type masrafını karşılama imkanım yok.
Özyeğin üniversitesine burslu mu gireceksin? Çünkü oranın da masrafları var baya.
Pilot olma yolunda yapılması gerekenlerle ilgili bilgi karmaşası var kafamda.
Şu anda yapacağın hiçbir şey yok. Sadece ders çalışmak, üniversiteyi kazanmak, sağlığına dikkat etmek ve İngilizce'ni geliştirmek.

Herkese merhabalar. Lise son sınıf öğrencisiyim seneye üniversite sınavına gireceğim. Özyeğin pilotajı hedefliyorum. Pilot olma yolunda yapılması gerekenlerle ilgili bilgi karmaşası var kafamda. Eğitimler, lisanslar pilotaj fakülteleri uçuş okulları THY akademi hepsi birbirine girdi. İşin içinde olan birisi sırayla açıklayabilirse sevinirim. Bir de maddi durumum çok iyi olmadığı için type masrafını karşılama imkanım yok. THY özyeğinden mezun olmuş birinin de maaş kesintisi karşılığı masraflarını karşılar mı yoksa sadece THY akademi mezunlarına mı destek oluyorlar?Sadece THY akademi mezunlarını karşılıyorsa pilotaj bitirip akademiye geçmek mümkün mü yoksa Bi mühendislik bitirip geçmek daha mı mantıklı?Yardımcı olursanız sevinirim.

Özyeğin üniversitesine burslu mu gireceksin? Çünkü oranın da masrafları var baya.

Şu anda yapacağın hiçbir şey yok. Sadece ders çalışmak, üniversiteyi kazanmak, sağlığına dikkat etmek ve İngilizce'ni geliştirmek.
Şu anda netlerim fena değil.İnşallah sınavda 2000e girebilirim diye düşünüyorum.Hedefim böyle.Dediğim gibi maddi durumum iyi olmadığından dolayı ileride Bi masraf çıkarsa çok sıkıntı çekerim.O yüzden şimdiden araştırıyorum.Burslu kazanan birisinin ödemesi gereken Bi masraf var mı bunlardan biraz bahsederseniz sevinirim.

Burslu kazanan birisinin ödemesi gereken bir masraf var mı bunlardan biraz bahsederseniz sevinirim.
Eğer okul bursa dahil etmiyorsa bazı SHGM ödemeleri var. Lisans ücreti, sağlık belgesi, sınav ödemeleri vb. Devasa paralar değil ama ödeme yapılıyor sonuçta. Durumum iyi değil diyorsun, o yüzden bunları okulla iletişime geçip mutlaka sorman lazım. Belki ekstra ödemeler de çıkabilir. Mesela Kıbrıs'taki okullar yıllık 15000 TL ile pilot okuluna kabul ediyor. Ama en altta ufacık "sadece teorik eğitim ücretidir, uçuş ücretlerini kapsamaz" yazar. Çoğu kişi bu ayrıntılara dikkat etmez. Okulla mutlaka iletişime geç ve detayları öğren. Yoksa kayıt olup imza atana kadar kimse seni uyarmaz bu konuda.

Anladım.Thy'de özyeğin mezununun type masraflarını karşılamıyor anladığım kadarıyla.Benim için zor gözüküyor bu yol.Yine de üniversiteyle Bi konuşacağım.

Pilot alımlarında hangi okulu okuduğunuzu sorgulamıyorlar. En önemli soru ise havacılık senin için nedir ve havacılık için düşündüğünüz hedeflerinizdir. Mühendis olupta sonradan pilot olanlarımız da var. Pilotaj eğitimi uçuşa elverişlilik ile birlikte 2 yıl boyunca devam eder. Önemli olan mülakattır ve tahsiliniz ve dil bilginiz var ise mülakatı geçtikten sonrasında eğitimine başlarsın.

Pilot alımlarında hangi okulu okuduğunuzu sorgulamıyorlar. En önemli soru ise havacılık senin için nedir ve havacılık için düşündüğünüz hedeflerinizdir. Mühendis olupta sonradan pilot olanlarımız da var. Pilotaj eğitimi uçuşa elverişlilik ile birlikte 2 yıl boyunca devam eder. Önemli olan mülakattır ve tahsiliniz ve dil bilginiz var ise mülakatı geçtikten sonrasında eğitimine başlarsın.pilot

Pilot alımlarında hangi okulu okuduğunuzu sorgulamıyorlar. En önemli soru ise havacılık senin için nedir ve havacılık için düşündüğünüz hedeflerinizdir. Mühendis olupta sonradan pilot olanlarımız da var. Pilotaj eğitimi uçuşa elverişlilik ile birlikte 2 yıl boyunca devam eder. Önemli olan mülakattır ve tahsiliniz ve dil bilginiz var ise mülakatı geçtikten sonrasında eğitimine başlarsın.
Pilotluğa hep hevesim vardı ama para olmayınca olmuyor maalesef.Bu arada özyeğin tam burslu öğrencilerden hiç para almıyorlarmış az önce konuştum.Bu konuda size danışan olursa böyle söyleyebilirsiniz.
Pilot alımlarında hangi okulu okuduğunuzu sorgulamıyorlar. En önemli soru ise havacılık senin için nedir ve havacılık için düşündüğünüz hedeflerinizdir. Mühendis olupta sonradan pilot olanlarımız da var. Pilotaj eğitimi uçuşa elverişlilik ile birlikte 2 yıl boyunca devam eder. Önemli olan mülakattır ve tahsiliniz ve dil bilginiz var ise mülakatı geçtikten sonrasında eğitimine başlarsın.pilot

Pilotluğa hep hevesim vardı ama para olmayınca olmuyor maalesef.Bu arada özyeğin tam burslu öğrencilerden hiç para almıyorlarmış az önce konuştum.Bu konuda size danışan olursa böyle söyleyebilirsiniz.

Pilotluğa hep hevesim vardı ama para olmayınca olmuyor maalesef. Bu arada özyeğin tam burslu öğrencilerden hiç para almıyorlarmış az önce konuştum. Bu konuda size danışan olursa böyle söyleyebilirsiniz.

Pilotluğa hep hevesim vardı ama para olmayınca olmuyor maalesef. Bu arada özyeğin tam burslu öğrencilerden hiç para almıyorlarmış az önce konuştum. Bu konuda size danışan olursa böyle söyleyebilirsiniz.

Danışan olursa tabii ki söylerim.

THY'de Özyeğin mezununun type masraflarını karşılamıyor anladığım kadarıyla.
THY'de nereden mezun olursan ol, type masrafları maaşından kesinti yapılarak karşılanıyor. Yani nereden mezun olduğunun bir önemi yok. Pilot lisansının üstünde mezun olduğun yer yazmaz.

THY'de nereden mezun olursan ol, type masrafları maaşından kesinti yapılarak karşılanıyor. Yani nereden mezun olduğunun bir önemi yok. Pilot lisansının üstünde mezun olduğun yer yazmaz.
Anladım teşekkürler.
Şu type eğitimiyle ilgili biraz bilgi verir misiniz? Türkiye'de hangi kurumlar bu eğitimi veriyor, yurt dışında biraz ucuz olduğunu duydum yurt dışında eğitimi alırsak Türkiye'de geçerli olması için bir işlem yapmak lazım mı,üniyi bitirince type eğitimine başvurmak için nasıl bir yol izlenir biraz bahsederseniz iyi olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı