Play Store ülke değiştirme

Silahın Namlusu

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GeForce GTX 1050 Ti, Ryzen 5 Pro 4650g 8 GB RAM (single channel) 2400 Mhz, B450M Pro M2 Max 480 GB SSD
Ülkeyi Amerika yapmak istiyorum ama olmuyor. İnternet'e denediğim şeylerin hiçbiri olmadı. Ne yapmalıyım?

Merhaba.
Bunlara dikkat ettiniz mi, belkide bu nedenle ülke değiştirmeyiyorsunuz?

Google Play'de ülke bilginizi değiştirme​

Google Play ülke bilginiz, mağazada ve uygulamalarda size hangi içeriğin gösterileceğini belirler. Uygulamalardaki içeriklerle Google Store'daki uygulama, oyun ve diğer içerikler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir.
  • Play ülke bilginizi, ödeme profilini ilk oluşturduğunuz tarihten 12 ay sonra değiştirebilirsiniz. Play ülke bilginizi yılda yalnızca bir kez değiştirebilirsiniz. Ülke bilginizi değiştirirseniz bir yıl boyunca tekrar değiştiremezsiniz.
    • Ülke bilginizi değiştirdiğinizde, eski ülkenizdeki Google Play bakiyesini yeni ülkenizde kullanamazsınız.
    • Bazı kitaplara, filmlere, TV dizilerine, oyunlara ve uygulamalara erişiminizi kaybedebilirsiniz.
  • Ülke bilginizi değiştirmek için Google Play'de yeni bir ülke ayarlamanız gerekir.
    • Yeni bir ülke ayarlamak için o ülkede bulunmanız ve o ülkede ödeme yönteminizin olması gerekir.

Ödeme yöntemlerinden bölgeyi istediğin ülke yaparsan o ülkenin uygulamalarına erişmiş olursun. Ben Amerika yapmıştım Google Wallet, Gemini gibi uygulamalara erişebiliyorum.

Ödeme yöntemlerinden bölgeyi istediğin ülke yaparsan o ülkenin uygulamalarına erişmiş olursun. Ben Amerika yapmıştım Google Wallet, Gemini gibi uygulamalara erişebiliyorum.
Ne gibi avantaj ve dezavantajları oluyor bunun? Fiyatlar daha pahalı oluyor mu? Ayrıca Aile Hesabım var sorun yaşatır mı?

Ne gibi avantaj ve dezavantajları oluyor bunun? Fiyatlar daha pahalı oluyor mu? Ayrıca Aile Hesabım var sorun yaşatır mı?
Dezavantajları uygulama fiyatları o ülkenin para birimi ile oluyor yani Türkiye'ye özel fiyatlandırmaları kullanamazsın. Aile hesabında ödeme yöntemi bölgesini değiştirmeye çalıştım sorun olmadı ama bölgeyi de değiştirmedi gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı