Playstation 5 mi, Xbox Series X mi?

Mit0

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, daha önce bu konu açılmıştı biliyorum ancak kendi artı ve eksilerimi yazmak istedim. Yakın zamanda bir konsol almayı düşünüyorum. Xbox Series X almak aklımdan bile geçmezdi fakat son zamanlarda Ps Plus zamları, oyun fiyatları sonrasında Xbox almayı düşündüm. Ancak Playstation'ın exclusive oyunlarını hiç oynamadım. Sadece bilgisayarda Death Stranding, God of War ve Spider-man'ı oynadım. Önümüzdeki yıllarda da DS2 gibi oyunlar çıkacak. Ps özel oyunları tam oyun zevkime uyuyor. O yüzden çok kararsız kaldım. İki konsolu da kullananlar yorum yaparsa sevinirim. Ek olarak Ps5 Pro çıkacağı söyleniyor, beklemeye gerek var mı diye de sormak istiyorum. Ben sürekli aldıktan sonra satıp yeni bir şeye geçen biri değilim. Düz Ps5 yeni nesile kadar sorunsuz götürür mü?

Her ne kadar abonelik fiyatları artmış olsa da benim tercihim PS5 olurdu. Tabii benim oldukça güçlü bir bilgisayarım var yanda, bunu hesaba katmak lazım. Gerçi olmadığı zaman da ben PS5 tercih etmiştim. Hem Dualsense, hem rahat arttırılabilir kapasitesi, hem de özellikle özel oyunları bunda etkili oldu.

Xbox serries X bana daha mantıklı geldi hiç konsol kullanmadım ama bildiğim su ayda 30 lira falan verip bir sürü oyun oynayabiliyorsun. Sony zaten son zamanlarda Türkiye'den çekildi bazı alanlarda

Hocam iki konsolu da kullanacak kadar zengin değilim maalesef :) yakın zamanda PS5 aldım. Series X 20k iken PS5'i 16.5k şeklinde aldım. Şu an Series X 19.5k, PS5 17k. Bütçe olarak baktığımızda PS5 daha mantıklı duruyor. Yıllık Xbox için 1440TL, PS5 için en üst paketi seçersek 2740TL vereceğimizi sayarsak yine PS5 daha mantıklı benim görüşüm.

Bilgisayarınız varsa PS5 almak daha mantıklı sonuçta Xbox'ta olan tüm oyunlar bilgisayarda var. Ama PS özel olan tüm oyunlar bilgisayarda yok.

Ayda 30 lira falan verip bir sürü oyun oynayabiliyorsun
Game Pass 80TL oldu.

Yorumlarınız için teşekkürler. Peki Ps5 Pro'yu beklemeye gerek var mı? Eğer düz Ps5'i alırsam bu nesil bitene kadar sorunsuz kullanır mıyım?

Yorumlarınız için teşekkürler. Peki Ps5 Pro'yu beklemeye gerek var mı? Eğer düz Ps5'i alırsam bu nesil bitene kadar sorunsuz kullanır mıyım?

Bu neslin sonuna kadar sorunsuz kullanırsınız benim görüşüm.

Geri
Yukarı