PlayStation 5 temizlenmeli mi?

Temizlemek 5 dakikanı almaz dostum. Kapakları çıkarıp sil, sonra kapakları geri tak. Fanı filan çıkarmana gerek yok o 1-2 sene sonraki iş.

Yaptım hocam 10 dakikamı aldı çok kirli değildi ufak tefek tozlar vardı 2 ayda bir kafi gibi fanları da garantisi bitince ya da sorun çıkarmaya başlayınca temizlerim diye düşünüyorum.

PlayStation 5'i alalı 2 ay oldu. Hiç açıp temizlemedim, şu anlık böyle. Sizce açıp temizleyeyim mi?

Ben PS5'i ilk çıktığında aldım 2020 Kasım ayında, daha açmadım içini ve sorunsuz sıkıntısız devam ediyor :) cidden dayanıklı yapıyorlar.

PlayStation 5'i alalı 2 ay oldu. Hiç açıp temizlemedim, şu anlık böyle. Sizce açıp temizleyeyim mi?

Garanti bitmeden açıp temizlemeyin. Ben neredeyse 3 senedir 1 kere bile açıp temizlemedim gerek yok görünenleri al yeter.

Hocam açıp temizlemeyinden kastınız kapakları açıp temizlemek değil değil mi?

Yok hocam tam o değildi eksik yazmışım normalde fanı da oradan çıkarıp temizliyorsun asıl temizlik öyle oluyor diğer kapak açıp kapama toz almak gibi onu yapabilirsiniz fan temizliği için riske girmeye gerek yok onu kast ettim orada. Eğer kendinize güveniyor ve anlıyorsanız fanı da temizleyebilirsiniz.

Hocam kapakları istediğiniz kadar açıp kapatabilirsiniz garanti bitmesi söz konusu değil çünkü öyle olsa cihaza SSD soketi koymazlar ve ayrıyeten yan kapakları satmazlardı, sadece cihazın içinde bir garanti stickerı var onu çıkarırsan garanti biter (fanı da temizleyebilirsiniz onda da bir şey yok sadece çok fazla kurcalamayın fan temizlemesi yapacaksanız iyice nasıl yapılacağını araştırın ve videolar izleyin)

Hocam ben bir de evde ilk başta bez bulamadığım için sadece kapakların iç kısımlarını mutfak beziyle sildim sıkıntı olmaz herhalde.

PlayStation'un kendisini kuru bezle sildim fakat kapaklardaki kirler kuru bezle çıkmadığından ıslak bezle sildim sıkıntı olur mu?

Geri
Yukarı