PlayStation Store'da bazı EA oyunlarına zam geldi

Bunun suçlusu o firmalar değil ama Türkiye'de oyuna 3000 TL verecek insan zor bulurlar bana kalırsa. Yanlış bir fiyat politikası.

2000 TL'ye çok diyorduk, şimdi 3000 TL oldu.
Hocam adamlar aslında yerel fiyat uyguluyordu. Steam'in dolara geçişi EA'in bakış açısını değiştirdi bence. Oyunlarını 50,60 TL'ye satıyordu EA.

Fakat bu fiyat politikası değil. Adamlar bu ülkedeki alt tabakayı istemiyorlar, üst tabakaya hitap edip, her oyununu rahatça satabilmek istiyorlar. O yüzden, size, bana göre yanlış gözükebilir ama adamlar da tabakayı elit tutmak istiyor :)
Türkiye'de o kadar oyun sever "üst tabaka" olduğunu düşünmüyorum maalesef.

Hocam adamlar aslında yerel fiyat uyguluyordu. Steam'in dolara geçişi EA'in bakış açısını değiştirdi bence. Oyunlarını 50,60 TL'ye satıyordu EA.
Diğer oyunlar da aşırı zamlanmış ama. Borderlands 3, God of War Ragnarok vesaire.

Fakat bu fiyat politikası değil. Adamlar bu ülkedeki alt tabakayı istemiyorlar, üst tabakaya hitap edip, her oyununu rahatça satabilmek istiyorlar. O yüzden, size, bana göre yanlış gözükebilir ama adamlar da tabakayı elit tutmak istiyor :)
EA, burada ki Futbol kitlesinin ne olursa olsun alacağını biliyor. Yani bir yerde haklı olabilirsiniz. Bunu görüp değerlendirmiş olabilirler. Fakat EA FC serisi bir istisna bence. Yani diğer oyunlarına bu fiyatı uygulamak ülkeyi hiçe saymak demek.

Bu kadarı abartı artık. Bunları alıp para kazandırmayın.
Benim Playstation'dan soğumama sebep olan olaylardan biri de bu. Oyun fiyatlarında artık hiç acımıyorlar.
Çoğu çer çöp oyunlar birçok kişi yıllar önce oynadı zaten.
Hepsi değil hocam. Aralarında yeni oyunlar da var. Mortal Kombat 1 gibi mesela. EA oyunları ağırlıklı olsa da onun dışında zam gelen oyunlar da var.

Türkiye'de o kadar oyun sever "üst tabaka" olduğunu düşünmüyorum maalesef.
Demek istediğim de bu. Biz 3. dünya ülkesi bile değiliz çoğu ülkenin gözünde. O yüzden bizden ne kadar kurtulurlarsa o kadar iyi. Gelen de gelsin, parasını verecek nasıl olsa mantığı. O yüzden bunlar basit gibi görünse de, sadece oyunla alakalı değil. Tamamen satış pazarı ve o pazarda olmak istedikleri pay sahipliği.

Yeni konular

Geri
Yukarı