POCO X6 Pro mu POCO F5 mi?

Ahmet7337

Zeptopat
Daha fazla  
İlk olarak POCO X6 Pro almayı düşünüyordum ama malzeme kalitesi olarak yetersiz bir telefon. Isınma gibi bazı problemleri mevcut. POCO F5 işlemci gücü olsun gayet güzel bir telefon. AnTuTu puanı olarak 1.100.000 puan verebiliyor. POCO X6 Pro ise 1.400.000 puan verebiliyor. Kısacası 2 telefonun da avantajları ve dezavantajları var. Hangisi alınır?

F serisi X serisine göre daha premium. Benim tercihim F5 olurdu. X6 PRO çok çirkin bir telefon ya tasarımı için gerçekten düşünüyorlar mı?

F serisi X serisine göre daha premium. Benim tercihim F5 olurdu. X6 PRO çok çirkin bir telefon ya tasarımı için gerçekten düşünüyorlar mı?
+ Olarak şarjının da çok hızlı bittiğini gördüm. Arkadaşımda var 120hz den 60hz'ye almış ekranı şarjı 6 saat gidiyormuş öyle. Yine çok az. 120hz de 4 saat gittiğini söyledi. Bence x6pro alınmaz.

X serisi bu model olmasa bile genelde hep sorunlu oldu. İşlemcisi daha güçlü olsa da tasarım ve fotoğrafta f5 daha iyi. Kameralar aynı sensöre sahip ama Snapdragon, MTK'ya göre fotoğrafı daha iyi işliyor. Uzun vadede de Snapdragon daha uzun gidecektir.

İlk olarak POCO X6 Pro almayı düşünüyordum ama malzeme kalitesi olarak yetersiz bir telefon. Isınma gibi bazı problemleri mevcut. POCO F5 işlemci gücü olsun gayet güzel bir telefon. AnTuTu puanı olarak 1.100.000 puan verebiliyor. POCO X6 Pro ise 1.400.000 puan verebiliyor. Kısacası 2 telefonun da avantajları ve dezavantajları var. Hangisi alınır?
Şurada detaylı bir karşılaştırma yapılmış.

Kılıf takarak kullanıldığı sürece malzeme kalitesinin sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Daha hafif ve uygun fiyatlı olabilmesi için plastik kasa tercih edilmiş. Kullananlar malzeme kalitesinin gömüldüğü kadar kötü olmadığını belirtiyor.

X6 Pro'nun kronik bir ısınma sorunu yok. Şarjda, şarj olurken oynandığında (önerilmez) veya uzun süreli oyunlarda ısınması normal. Ancak rahatsız edici boyutlarda değil.

İşlemciler kıyaslandığında oyun performansında (GPU) Dimensity 8300'ün ciddi bir avantajı var. Beğeninize göre tercihinizi yapın.

Ben olsam F6 beklerdim.

Isınma ve tüketim problemlerini ilk defa sizden duyuyorum. Uzun süreli oyunda ısınıyor falan dendiyse gayet normal bir durum. Tüketimde de 120hz+ mobil veride 8 saat ekran süresi alanlar var. Iki telefon arasında bir tercih yapacak olsaydim X6 Pro alirdım ancak, ben kamera, malzeme kalitesi istiyorum diyorsanız iki cihaz da iyi degil.

Yeni konular

Geri
Yukarı