POCO X6 Pro'ya PUBG'de 120 FPS desteği neden gelmedi?

Gusionn

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar POCO X6 Pro'ya PUBG'de 120 FPS desteği gelmemiş, işlemcisi MediaTek Dimensity 8300 Ultra. İlk 10 içinde ama gelmedi, POCO F5'e de gelmemiş bazı yorumlarda gördüm. İleriki güncellemelerde gelir işlemci daha yeni olduğu için optimize edilmemiş yazmışlar. Bildiğiniz bir şey var mı?

Arkadaşlar POCO X6 Pro'ya PUBG'de 120 FPS desteği gelmemiş, işlemcisi MediaTek Dimensity 8300 Ultra. İlk 10 içinde ama gelmedi, POCO F5'e de gelmemiş bazı yorumlarda gördüm. İleriki güncellemelerde gelir işlemci daha yeni olduğu için optimize edilmemiş yazmışlar. Bildiğiniz bir şey var mı?
Sonradan eklerler diye tahmin ediyorum.

Pubg optimizasyon konusunda çöp bir oyun. Oynaması vs. zevkli gelse de optimizasyon ciddi rezalet. X6 Pro kesin 120 alır diyorduk , almaması şaşırttı. Muhtemelen S24 Ultra , 15 Pro Max gibi üst düzey modellere gelmiştir yalnzıca. RP'ye kıyafet getimekten başka yaptıkları bir yenilik yok oyuna çünkü.

Kanka o işlemci çok ısınıyor dahili likit soğutma olmasa yanacak ve zaten POCO serisi aşırı ısınma sorunlarıyla biliniyor bence 90 fps yeterli 120 de anakarti eline alırsın

Kanka o işlemci çok ısınıyor dahili likit soğutma olmasa yanacak ve zaten POCO serisi aşırı ısınma sorunlarıyla biliniyor bence 90 fps yeterli 120 de anakarti eline alırsın
Deneyimlediniz mi? Ben deneyimleme şansı bulamadım henüz.

Deneyimlediniz mi? Ben deneyimleme şansı bulamadım henüz.

Ben A34 kullanıyorum arkadaşım X6 Pro arada oyun falan oynuyoruz benim telefonda aşırı derecede performans düşüşü var ısınınca Wild Rift de ilk 5-10 dk 120 FPS alırken bir süre sonra bu değer 40-70 arası gidip geliyor X6 Pro biraz daha geç ısınıyor ama benimki kadar performans düşüşü yok istersen Config ile 120 FPS yap ama telefonun elini yaktığını hissedeceksin.

Dimensity ve Exynos islemcilerde genel olarak aşırı ısınma var Snapdragon'larda da var ama bu kadar değil.

Ben A34 kullanıyorum arkadaşım X6 Pro arada oyun falan oynuyoruz benim telefonda aşırı derecede performans düşüşü var ısınınca Wild Rift de ilk 5-10 dk 120 FPS alırken bir süre sonra bu değer 40-70 arası gidip geliyor X6 Pro biraz daha geç ısınıyor ama benimki kadar performans düşüşü yok istersen Config ile 120 FPS yap ama telefonun elini yaktığını hissedeceksin.
Ben de A24 kullanıyorum , ve sınıftaki bir arkadaşta A34 var. Saatlerce PUBG oynadığımız oldu onunla fakat ne A34 ne de A24 ısınmadı diyebileceğimiz seviyedeydi. Sizin cihazda bir hata olma şansı var mı acaba?

Dimensity ve Exynos islemcilerde genel olarak aşırı ısınma var Snapdragon'larda da var ama bu kadar değil.
Hocam bu kafa yanlış bir kafa bence. Snapdragonunda çok ısınan işlemcileri var (888 , 8G1 , 450 VS.) Mediatekin de ısınmayan işlemcileri var (Helio G96 , G99 , P25 VS.). Exynos ısınmıyor diyemem ama Exynos 2400(S24+) çok az ısınıyor diyebilriz.

Ben de A24 kullanıyorum , ve sınıftaki bir arkadaşta A34 var. Saatlerce PUBG oynadığımız oldu onunla fakat ne A34 ne de A24 ısınmadı diyebileceğimiz seviyedeydi. Sizin cihazda bir hata olma şansı var mı acaba?
Oynadığım oyun pubg gibi 60 fps sınırı olan bir oyun değil 120 fps e kadar yüksek grafiklerle oynayabildigim bir oyun olan wild rift ve dimensity 1080 120 fps verebilecek kadar sağlam değil elinden geleni yapıyor oyunda gpu ve cpu kullanımları %75 den aşağı inmiyor

Hocam bu kafa yanlış bir kafa bence. Snapdragonunda çok ısınan işlemcileri var (888 , 8G1 , 450 VS.) Mediatekin de ısınmayan işlemcileri var (Helio G96 , G99 , P25 VS.). Exynos ısınmıyor diyemem ama Exynos 2400(S24+) çok az ısınıyor diyebilriz.
888 verimli bir işlemci değil g ve p serisi zaten güçlü olmayan işlemciler sen bir işlemciye yük bindir o zaman anlarsın ne demek istediğimi

Oynadığım oyun pubg gibi 60 fps sınırı olan bir oyun değil 120 fps e kadar yüksek grafiklerle oynayabildigim bir oyun olan wild rift ve dimensity 1080 120 fps verebilecek kadar sağlam değil elinden geleni yapıyor oyunda gpu ve cpu kullanımları %75 den aşağı inmiyor

888 verimli bir işlemci değil g ve p serisi zaten güçlü olmayan işlemciler sen bir işlemciye yük bindir o zaman anlarsın ne demek istediğimi
Genel olarak exynos ve dimensity ısınıyor dedim

Genel olarak exynos ve dimensity ısınıyor dedim
Dimensity 1080 ile hiç 120FPS oyun denememişiz onu fark ettim sen deyince. SD888 gerçekten pek verimli değil , yazın kullanmaya korkuyor insan. Fakat Helio G serisi fiyatı için iyi işlemciler bence. Maddi durum olarak yükseksiniz sanıyorum yoksa Helio G serisi , özellikle G96 ve G99 gerçekten ısınma ve güç olarak çok başarılılar. Genel olarak konusuna kesinlikle katılıyorum ama yine de SD hiç ısınmıyor ve ya MediaTek sadece ısınıyor anlamına da gelmemeli bence.

Kanka o işlemci çok ısınıyor dahili likit soğutma olmasa yanacak ve zaten POCO serisi aşırı ısınma sorunlarıyla biliniyor bence 90 FPS yeterli 120 de anakarti eline alırsın.
Kanka Config ile yapmayacağım PUBG optimizasyon getirince kullanırım 90 bana yeter zaten 120 FPS oynarsam her türlü fan alacağım.

PUBG optimizasyon konusunda çöp bir oyun. Oynaması vs. zevkli gelse de optimizasyon ciddi rezalet. X6 Pro kesin 120 alır diyorduk, almaması şaşırttı. Muhtemelen S24 Ultra, 15 Pro Max gibi üst düzey modellere gelmiştir yalnzıca. RP'ye kıyafet getimekten başka yaptıkları bir yenilik yok oyuna çünkü.

Evet çoğunluk öyle olmuş zaten bende şaşırdım işlemcisi 9. sırada almaması için bir neden yok ama yeni güncellemede getirebilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı