Pop!_OS Kullanılır mı?

gamecover

Centipat
Makaleler
4
Selamlar, umarım iyisinizdir. Bir süredir Pop!_OS hakkında araştırmalar yapıyorum ve sanal makine üzerinde deniyorum. Donanımlarım nedeniyle sanal makine üzerinden pek sağlıklı deneyemesemde olabildiğince incelemeye çalıştım. Windows'un saçmalıklarından bıktığım için farklı işletim sistemleri arayışındayım.

Bilgisayarınız açıldığında sizi aşağıdaki ekran karşılıyor ve bir kullanıcı seçmenizi istiyor.

1639246202166.png

Kullanıcı seçtikten sonra şifremizi giriyoruz.

1639246256566.png

Giriş yaptıktan sonra bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılıyor. Birkaç özelleştirme dışında dokunmadım.

1639245930011.png

Windows'un saçmalıkları derken Telemetri ve izleme hizmetlerinden, etkinleştirme ücreti ve sorunlarından, yeni güncellemeler ile gelen gereksiz özelliklerden ve güncelleme sorunlarından, Microsoft Edge tarayıcısına zorlamasından, kişiselleştirmenin kısıtlı olmasından vs. bahsettim. En çok sürücü ve oyun desteği Windows'ta olsada ben artık bıktım. Şimdi size sormak istediğim tek soru bu işletim sisteminde oyun oynayıp Steam, Epic Games gibi oyun platformlarını sorunsuz kullanabilir miyim? Eğer öyleyse sonsuza dek Windows'u unutacağım. 🙂

Selamlar, umarım iyisinizdir. Bir süredir Pop!_OS hakkında araştırmalar yapıyorum ve sanal makine üzerinde deniyorum. Donanımlarım nedeniyle sanal makine üzerinden pek sağlıklı deneyemesemde olabildiğince incelemeye çalıştım. Windows'un saçmalıklarından bıktığım için farklı işletim sistemleri arayışındayım.

Bilgisayarınız açıldığında sizi aşağıdaki ekran karşılıyor ve bir kullanıcı seçmenizi istiyor.

Eki Görüntüle 1239327

Kullanıcı seçtikten sonra şifremizi giriyoruz.

Eki Görüntüle 1239328

Giriş yaptıktan sonra bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılıyor. Birkaç özelleştirme dışında dokunmadım.

Eki Görüntüle 1239324

Windows'un saçmalıkları derken telemetri ve izleme hizmetlerinden, etkinleştirme ücreti ve sorunlarından, yeni güncellemeler ile gelen gereksiz özelliklerden ve güncelleme sorunlarından, Microsoft Edge tarayıcısına zorlamasından, kişiselleştirmenin kısıtlı olmasından vs. bahsettim. En çok sürücü ve oyun desteği Windows'ta olsa da ben artık bıktım arkadaş. Şimdi size sormak istediğim tek soru bu işletim sisteminde oyun oynayıp Steam, Epic Games gibi oyun platformlarını sorunsuz kullanabilir miyim? Eğer öyleyse sonsuza dek Windows'u unutacağım. 🙂

Evet Steam ve Epic Games'i sorunsuz kurup Windows oyunlarını bile oynayabilirsiniz.
Örneğin Linux desteği olmamasına rağmen Poppy playtimeyi sorunsuz oynamıştım.

Evet Steam ve Epic Games'i sorunsuz kurup Windows oyunlarını bile oynayabilirsiniz.
Hatta orijinal CD'li oyunlar bile oynanır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam peki sürücü desteği ne olacak? ISO dosyasını indirirken NVIDIA olanı mı indireceğim?

Evet NVIDIA olanı indirebilirsiniz o otomatik kuruyor. Manuel kurmak isterseniz internetten indirebilirsiniz. Takıldığınız bir nokta varsa istediğiniz zaman bana sorabilirsiniz.

Geri
Yukarı