Postgresql virüs mü?

Emre ZX

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bilgisayarıma yüklememe rağmen bir yazılımla karşılaştım. Adı postgresql. Ayrıca CMD'ye net user yazdığımdada şöyle bir şey vardı:
Bu virüs müdür nedir bana bir açıklık getirirseniz sevinirim ayrıca PC'yi her açtığımdada kendi kendine açılıyor ama başlatta görünmüyor. Bitdefender ve Kaspersky ile tarama yaptım ancak herhangi bir virüs bulamadılar.

Dosya Ekleri

• şöyle.JPG
    şöyle.JPG
    10,2 KB · Görüntüleme: 87
PortreSQL veri tabanı yönetim sistemidir, belki de bir zararlı yazılım SQL sorgu sistemine ihtiyaç duyuyorsa bilgisayarınıza yüklemiş olabilir(Sanmıyorum).

Son düzenleme:
Ama onu taklit eden bir şey olamaz mı? Çünkü ben indirmedim.

Portresql veri tabanı yönetim sistemidir, belki de bir zararlı yazılım SQL sorgu sistemine ihtiyaç duyuyorsa bilgisayarınıza yüklemiş olabilir.

Ks ve Bitdefender ile tarattım ama bir şey bulamadı. Ama bu şey kendini nasıl varsayılan hesap yapmış.
Bunların ne olduğuna da takıldım.

Dosya Ekleri

• bunlar ne.JPG
    bunlar ne.JPG
    17 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleme:
Ama onu taklit eden bir şey olamaz mı? Çünkü ben indirmedim.

KS ve Bitdefender ile tarattım ama bir şey bulamadı. Ama bu şey kendini nasıl varsayılan hesap yapmış.
PostgreSQL dosyalarının indirilme zamanına bakın ve o günlerde farklı bir uygulama indirmiş misiniz inceleyin.

Son düzenleme:
Portresql dosyalarının indirilme zamanına bakın ve o günlerde farklı bir uygulama indirmiş misiniz inceleyin.

Tamamdır şu anda bakıyorum.
Portresql dosyalarının indirilme zamanına bakın ve o günlerde farklı bir uygulama indirmiş misiniz inceleyin.

O gün indirdiğim bir uygulama bulamadım zaten genelde internetten wallpaper ve fotoğraf dışında bir şey indirmem. Eğer uygulama indirirsemde açmadan önce Bitdefender ile taratırım.

O gün indirilen 4 uygulama buldum 1.si DaVinci Resolve'nin dosyalarından 2.side DaVinci Resolve'nin dosyalarından 3. codec pack 4.sü postgresql.

Dosya Ekleri

• 4 uygulama.JPG
    4 uygulama.JPG
    25,5 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:
Tamamdır şu anda bakıyorum.

O gün indirdiğim bir uygulama bulamadım zaten genelde internetten wallpaper ve fotoğraf dışında bir şey indirmem. Eğer uygulama indirirsemde açmadan önce Bitdefender ile taratırım.

O gün indirilen 4 uygulama buldum 1.si DaVinci Resolve'nin dosyalarından 2.side DaVinci Resolve'nin dosyalarından 3. codec pack 4.sü postgresql.
Biraz araştırdığımda Davinci Resolve indirildiğinde masaüstünde kişide "Davinci Resolve Project Server" çıkmış, bu ortak projeler için kullanılıyormuş. Belki de Davinci için ortak proje programı indirdiyseniz PostgreSQL yardımcı sorgu sistemi olarak indirilmiştir.

Biraz araştırdığımda DaVinci Resolve indirildiğinde masaüstünde kişide "DaVinci Resolve project server" çıkmış, bu ortak projeler için kullanılıyormuş. Belki de davinci için ortak proje programı indirdiyseniz postgresql yardımcı sorgu sistemi olarak indirilmiştir.

Kendini nasıl varsayılan kullanıcı yapmış veya ben nasıl kendimi varsayılan kullanıcı yapabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı