PowerColor R7 265 Düşük GPU Kullanımı

Dobroski

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Stajyer
Paylaştığım resimlere bakarak da göreceğiniz gibi GPU kullanımı düşük. Darboğaz işlemciden mi kaynaklanıyor? Yoksa ekran kartı belleği yetmiyor mu?

Ekran kartım: Powercolor R7 265 TurboDuo GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
İşlemci: Intel Core i3 4130
RAM: 4x2 (8GB RAM)
1-min.png
2-min.png
3-min.png
4-min.png
6-min.png
csgo1-min.png
csgo2-min.png
csgo3-min.png

Konu Güncel. Aynı Sorun H1Z1 oyunundada var. CS:GO'yu boşuna attım aslında çünkü fazla yük bindirmediği için düşük oranda çalışıyor.

CS:GO'da normal zaten ekran kartı ile çalışan bir oyun değil.

Soruna gelecek olursam. Sorun o kadar büyük bir sorun değil çünkü FPS düşmesi olmuyor hatta o sistem de GTA 5'i 90 FPS oynatması çok tuhaf. Ayarların nasıl ayarları arttırarak ekran kartına binen yükü arttıra bilirsin.

Sadece 1. resmi görüntüleyebildim. CPU kullanımı nerdeyse %100 ama GPU düşük. İşlemcin elinden geleni yapıyor. Ama GPU tam performansla çalışmıyor. Ya oyun ayarlarını GPU'yu zorlayacak şekilde yükseltmen gerek ya da darboğaz diyicem ama darboğaz yapacak kadar kötü bir işlemci de değil. Enteresan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı