Premiere Pro ile render alırken mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

quexsyy

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
SSD
Ekran kartı
Asus Rx 570
Anakart
Arous B450M
İşlemci
Ryzen 5 2600x
Video düzenleme programı olan Premiere Pro ile videomu dışa aktarırken mavi ekran hatası alıyorum Aygıt Yöneticisi'nden GPU driverini devre dışı bıraktığımda sorun çözülüyor fakat GPU kullanılmadığı için hem render süresi çok uzuyor hem de bilgisayar 144p gibi bir çözünürlük oluyor. Bilgisayarı formatladım sadece proemiere Pro yükledim ve denedim fakat sorun devam ediyor. Ayrıca minidump dosyasını atamıyorum çünkü oluşturmuyor (başlangıç ve kurtarma üzerinden gerekli tikleri açtım).

Ayarlardan RAM kullanımını azaltabilirsin 16 ise 8 yeterli olacaktır AMD ekran kartı hiç kullanmadığım için o kısma bir şey diyemem.

Ayarlardan RAM kullanımını azaltabilirsin 16 ise 8 yeterli olacaktır AMD ekran kartı hiç kullanmadığım için o kısma bir şey diyemem.

Sorunun RAM kaynaklı olduğunu düşünmüyorum zaten diğer uygulamalar için ayırılan RAM 5'miş dediğiniz gibi yaptım fakat yine render almaya başladıktan 2 dakika sonra mavi ekran hatası aldım.

1705771612018.png

Bu arada Adobe destek ile görüştüm bilgisayarıma girip kontrol ettiler sorunun GPU ile alakalı olabileceğini AMD Support ile görüşüp temiz kurulum yapılması gerektiğini söylediler ben direkt bilgisayara format attım. Adobe bilgisayarıma girdiğinde Görüntlü Bileşenleri'nden ekran kartıma sağ tıklayıp Sürücüyü Güncelleştir'e tıklayıp;

1705780164935.png

Bunu seçip bilgisayarı yeniden başlaşttırdılar ve sorun çözüldü fakat bilgisayarda GPU kullanılmıyor böyle yapınca GPU'da sorun var mı diye stres testi yaptım fakat %100 kullanım altında hiçbir şey olmadı. Bu arada minidump dosyasının neden gelmediğini sanırım çözdüm, mavi ekran gelirken %0 da 1 saniye kalıyor sonra yeniden başlatılıyor sistem, sanırım %100 olunca minidump dosyası oluşuyormuş.

1705780164935.png

Dosya Ekleri

• IMG_1479.jpg
    IMG_1479.jpg
    181,3 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı