Protein Ocean ürünleri ve incelemesi

Merhabalar. Protein Ocean'ın bir kaç ürününü kullandım ve uzun süredir kullanmaya devam ediyorum. İncelemelerim aşağıda.

1. Muz Aromalı Whey Protein: İlk olarak şunu demek istiyorum, kokusu ve tadı birebir Dost markalı muzlu süt ile neredeyse aynı.
Kıvam olarak ve içim olarak hiç sıkıntısı yok direk gidiyor. Bcaa oranı vs gayet iyi. Protein oranı 25gr serviste 19.4 g bu 25g servis için iyi.
Bunu süt ile denemedim, ama kesinlikle denemenizi tavsiye ederim tadı eğer suda içtiğimde böyle ise sütte direk Bim'deki sütle aynı olur diye
düşünüyorum. Eğer süt ile deneyen varsa yazabilir. Antrenman sonrası tok karnına 1 servis kullanıyorum.

2. Creatin: 2 Aydır bu ürünü kullanıyorum, 2-3 hafta ara verdim şuan bu arada. 1.5 Ayda kesinlikle bir gelişim gördüm, ağırlıklarım arttı, antrenman
kondisyonum arttı gerçekten güzel ürün. Creatine servis oranı diğer markalara göre 2g daha küçük. Her serviste 3g creatin yüklemesi yapabilirsiniz
fakat isteğe göre 1.5 servis alanda olabilir. Ama ben 3g alıyorum öyle faydasını gördüm bu şekil devam edeceğim. 200 Mesh oranı diğer markalar ile aynıdır.
Bu arada ben antrenmandan önce kullanıyorum :)

3.Bcaa+ : Spor sırasında kullananda var, spor sonrası da kullanan var. İsteğe göre kullanım sırası değişebilir, bence hiç bir fark olmuyordur ama en etkili olduğu an
araştırmalara göre her ikisi de :) Ben spor sonrasında tok karnına kullanıyorum. Bcaa'yı bilmeyen var ise vücutta protein sentezini arttırır, amino asit kaybını önler, Kaslardaki yorgunluğu azaltır ve sporcuları bir sonraki fiziksel aktiviteye daha hızlı hazırlar, Bazı araştırmalar BCAA kullanımının karaciğer üzerinde de olumlu etkileri olduğunu da göstermiştir. Dediğim gibi spordan sonra tok karnına kullanıyorum.

4.Pirinç Unu: Temiz karbonhidrat ve ara öğünlerin vazgeçilmezidir. Ben 1-2 kere kullandım çikolatalısını muz vs attım üzerine güzel tadı oldu. Yaptıktan sonra buzdolabına atın kesinlikle. Sıcak iken yenilecek bir şey değil bence. Üstünü süslemezseniz maalesef çok sade oluyor ve bunu her gün yemek veya her hafta yemek sıkar. Bunu istediğiniz ara öğünlere ekleyebilirsiniz, pankek yapanlarda vardı baya işe yarar.

1.
1695153819455.png

2.
1695153874537.png

3.
1695153898313.png

4.
1695153927496.png

Dosya Ekleri

• 1695153815763.png
    1695153815763.png
    291,1 KB · Görüntüleme: 62
  • 1695154583792.png
    1695154583792.png
    30,1 KB · Görüntüleme: 47
Creatin bence o kadar da iyi değil. Bigjoy'da daha iyi bir gelişim hissetmiştim. Fiyat farkını biliyorum ancak proteinocean kullanırken gerçekten gelişim görmedim.

Creatin bence o kadar da iyi değil. Bigjoy'da daha iyi bir gelişim hissetmiştim. Fiyat farkını biliyorum ancak proteinocean kullanırken gerçekten gelişim görmedim.
Hocam bazıları creatine için marka fark etmiyor diyor. Ama bilemeyiz sizde öyle olmuş ama ben baya hissettim gelişim.

Niye bilmiyorum ama bir türlü içime sinmiyor bu marka.
Hocam bende öyle bakıyordum az çok hiq bana daha çok hitap ediyor yakında Hiqlear'ı deneyeceğim.

Güzel inceleme olmuş. Teşekkürler. Hiç protein tozu kullanmadım. Gittiğim bütün spor salonlarında hocalar protein tozu vb. şeyleri kullanmamı istemedi.

Merak ettiğim şey protein tozu kullanırken aynı zamanda protein ağırlıklı mı besleniyorsunuz? Ben dengeli beslenen biriyim. Bunlardan alıp kullansam büyük etkisi olur mu?

Merak ettiğim şey protein tozu kullanırken aynı zamanda protein ağırlıklı mı besleniyorsunuz? Ben dengeli beslenen biriyim. Bunlardan alıp kullansam büyük etkisi olur mu?
Bir mucize olmaz. Günlük alman gereken proteini yine alman gerekli protein tozu kullanırken, çoğu kişi spor sonrası onarımın hızlanması için kullanıyor. Yemek tariflerine vs.. katarak da proteini yüksek şekilde tüketebilirsin belirli başlı şeyleri. İstersen de dümdüz hazırlar içersin.

Merak ettiğim şey protein tozu kullanırken aynı zamanda protein ağırlıklı mı besleniyorsunuz?
Ben kana çok hızlı karışıyor diye genelde spor sonrası alıyorum. Beslenme fark etmiyor. Ha bazen sabahları kahvaltı yapmak istemeyince doğrudan Protein tozunu içip geçiyorum.

Geri
Yukarı