Protein tozu vs Pre-Workout

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Merhabalar, 3 aydır Whey Protein Tozu kullanıyorum fakat Pre-Workout denemek istiyorum. Hiç denemiş olan var mı, deneyimlerini paylaşabilir mi?

İkisinden birini alacağım ve tercih yapmam gerekiyor. Aklımda Proteinocean SH57 var.

Kullanmış biri olarak söylüyorum vücudunda inanilmaz bir enerji patlaması yaşatıyor. Vücudunda karıncalanma oluyor ve rahatsız edici bir şekilde oluyor. Kalp çarpıntısı yapabilir tavsiye etmiyorum. Onun yerine churchill yapıp üstüne 5gr kadar toz Türk kahvesini için aynı etki olmasa da pre-workout olarak kullanabilirsin.

Bambaşka iki ürün. Pre-Workout yerine Kafein miktarı yüksek kahve tüketmeniz de aynı işlevi görür. Tercihim Whey'den yana.
Kullanmış biri olarak söylüyorum vücudunda inanilmaz bir enerji patlaması yaşatıyor. Vücudunda karıncalanma oluyor ve rahatsız edici bir şekilde oluyor. Kalp çarpıntısı yapabilir tavsiye etmiyorum. Onun yerine churchill yapıp üstüne 5gr kadar toz Türk kahvesini için aynı etki olmasa da pre-workout olarak kullanabilirsin.
Hocam kahve bana etki etmiyor nedense, 2-3 fincan içip de gitmişliğim var fakat neredeyse hiç etkisi olmuyordu.

Eğer Pre-Workout benim antrenmanımı çok fazla olumlu şekilde etkileyecekse almak istiyorum. 3 aydır Whey Protein Tozu kullanıyorum fakat bir yararını göremedim.

Hocam kahve bana etki etmiyor nedense, 2-3 fincan içip de gitmişliğim var fakat neredeyse hiç etkisi olmuyordu.

Eğer pre-workout benim antrenmanımı çok fazla olumlu şekilde etkileyecekse almak istiyorum. 3 aydır whey protein tozu kullanıyorum fakat bir yararını göremedim.

3 ay kısa bir süre zaten. Öncelikle beslenmenizi kg başına 2gr. protein alacak şekilde bir beslenme düzeni oluşturmanızı tavsiye ediyorum. Gelişim sabır isteyen bir iştir. Disiplininizi oturtursanız gelişimi göreceksiniz. Pre-workout kullanmanızı önermem. 1 kullanımlık birinden rica edip deneyebilirsin.

Eğer Pre-Workout benim antrenmanımı çok fazla olumlu şekilde etkileyecekse almak istiyorum. 3 aydır Whey Protein Tozu kullanıyorum fakat bir yararını göremedim.
Pre-Workout elbette işinize yarar. Protein tozu tek başına yararını görebileceğiniz bir ürün değil. Yani antrenman ve beslenmeniz eksiksiz ise o zaman protein tozu ile üstüne koyup katkı alırsın ama sırf toz etki göstermez.

Pre-Workout elbette işinize yarar. Protein tozu tek başına yararını görebileceğiniz bir ürün değil. Yani antrenman ve beslenmeniz eksiksiz ise o zaman protein tozu ile üstüne koyup katkı alırsın ama sırf toz etki göstermez.
Hocam beslenmem tam olarak iyi değil. Karbonhidrat ağırlıklı beslenen biriyim ve böyle beslenmek zorundayım çünkü çok zayıfım.

Antrenmanım çok ağır ve eksiksiz.

Son karar olarak siz ne diyorsunuz ? Diğer hocam protein tozundan yana.

Hocam beslenmem tam olarak iyi değil. Karbonhidrat ağırlıklı beslenen biriyim ve böyle beslenmek zorundayım çünkü çok zayıfım.

Antrenmanım çok ağır ve eksiksiz.

Son karar olarak siz ne diyorsunuz? Diğer hocam protein tozundan yana.

Protein tozunun yanına BCAA ve kreatin kullanabilirsin. Antrenmanını çok ağır yapmak yerine hareketi en nizamı yaptığınız ağırlığı seçin. Kas gelişimine daha iyi etki edecektir. Kullandığınız protein tozu nedir ?

Protein tozunun yanına BCAA ve kreatin kullanabilirsin. Antrenmanını çok ağır yapmak yerine hareketi en nizamı yaptığınız ağırlığı seçin. Kas gelişimine daha iyi etki edecektir. Kullandığınız protein tozu nedir ?
Hocam supplementler çok pahalı olduğu için sadece 1 supplement alabilirim.

Çok ağırdan kastım, kaldırabiliğim en yüksek ağırlığı kaldırıyorum.

Kullandığım toz bu:

Almayı düşündüğüm Pre-Workout bu:

Anladığım kadarıyla protein ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılayamıyorsunuz, o zaman ben protein tozundan yana tercih kullanırdım. Pre-Workout bence gereksiz yani Kahve ile çok rahat karşılayabilirsiniz.

Geri
Yukarı